Bllokimi i rrugës, policia terror mbi banorët e Unazës së Re/Emrat

Mos i humb

Australi, 75 për qind e popullsisë është prekur nga zjarret

Më shumë se 75 për qind e popullsisë u prek drejtpërdrejtë ose indirekt nga zjarret e pyjeve të cilat pasi filluan në shtator 2019...

Lëvizja për drejtësi dega kodra e trimave ragon me lajmin e pa vërtet

 Lëvizja për drejtësi dega kodra e trimave ragon me lajmin e pa vërtet që e plasoj dje presidenti i Republikës gjoja për...

Prodhimet tona nuk po shiten”/ Lushnje, fermerët zënë rrugët

Qindra fermerë të Lushnjes, Fierit dhe Beratit u mblodhën në vendin e njohur si rrethrrotullimi i Savrës. Ata protestuan...

O lekët ose do ketë viktima

Naftëtarët e Ballshit janë futur në ditën e tretë të grevës së urisë dhe ndërkohë kanë nisur komplikacionet e para shëndetësore. Në një prononcim  naftëtarët...

Policia e Tiranës vazhdon të kryej arrestime të banorëve në zonën e Unazës së Re. Vala e arrestimeve është rritur menjëherë pas hyrjes në fuqi të ligjit për forcimin e veprës penale të “bllokimit të trafikut”.

Prej disa ditësh policia e kryeqytetit është duke arrestuar protestuesit e Unazës së Re, të cilët çdo natë gjenden në rrugë për të mbrojtur banesat e tyre nga shembja.

Ka shkuar në gjashtë numri i personave të arrestuar për të njëjtën veprë penale. Ruzhdi Daci, Tomor Gjata Eduart Ferhati, janë tre të arrestuarit e mbrëmjes së të premtes.

Njoftimi i policisë

Bllokojnë rrugën në zonën e Unazës së Re, në pranga tre persona.

Dy ditë më parë u arrestuan dhe tre persona të tjerë për bllokimin e rrugës në zonën e Unazës së Re.

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr. 6, arrestuan në flagrancë për veprat penale “Organizimi dhe pjesëmarrja në grumbullime e manifestime të paligjshme”, “Prishja e qetësisë publike” dhe Pengimi i qarkullimit të mjeteve të transportit”, shtetasit:
E. F., 27 vjeç; R. D., 54 vjeç dhe T. Gj., 56 vjeç (të tre banues në rrugën “Teodor Keko” në Zonën e Unazës së Re).

Këta shtetas në rrugën “Teodor Keko” në zonën e Unazës së Re, kanë organizuar e zhvilluar një tubim të paligjshëm dhe kanë penguar qarkullimin e mjeteve të transportit rrugor në të dyja drejtimet e rrugës “Tedor Keko”.

Policia po punon për identifikimin dhe kapjen e personave të tjerë, pjesëmarrës në bllokimin e rrugës në zonën e Unazës së Re.

Me ndryshimet e reja në Kodin Penal, bllokimi i qarkullimit rrugor duke cenuar të drejtat dhe liritë themelore për lëvizjen e lirë të shtetasve dhe të mjeteve të transportit, do të përballet me pasojat e shkeljes së ligjit.

- Reklamë -
- Reklamë -

Të fundit

Nga perimet deri tek mishi, sa minuta i duhet çdo ushqimi për t’u tretur

Ndikimi i tretjes në humbjen e peshës është shumë domethënës. Siç na u tha shumë herë, ne jemi ato që hamë

Lakra të fërguara dhe patate

Të jeni të sigurtë që e gjithë familja do e adhurojë. Më poshtë do të gjeni recetën e përgatitjes hap pas hapi

Studimi i ri: Varësia ndaj telefonave ndryshon strukturën e trurit, njejtë sikurse narkotikët

Shumica prej nesh këto ditë kemi telefona intelegjentë. Këto janë pajisje të jashtëzakonshme që na lejojnë të bëjmë më...

Përdoruesit e Samsung u trembën pasi pranuan një mesazh të çuditshëm në telefonat e tyre

Përdoruesit e Samsung kanë mbetur të habitur pasi morën njoftime të çuditshme. Përdoruesit e telefonit Galaxy në të gjithë...

Mblidhet sërish Task Forca e COVID-19, zyrtare: Nuk ka raste të konfirmuara me koronavirus në Shqipëri

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ka mbledhur pasditen e sotme sërish Task-Forcën e ekspertëve dhe drejtuesve të institucioneve shëndetësore për koronavirusin...