Bota në pragun e 30 milionë të prekurve me Covid! OBSH: Jemi ende në fillim të pandemisë

Mos i humb

Francë, hetime ndaj gazetave që publikuan përmbajtjen e bisedës Putin-Macron

Në Francë kanë filluar hetime ndaj gazetave që publikuan përmbajtjen e bisedës telefonike mes presidentit të Rusisë, Vladimir Putin dhe presidentit francez,...

Tabaku i përgjigjet Ramës: Vetëm gënjeshtra e premtime të pambajtura. Koha për ndryshim po vjen

Përmes një postimi në facebook, ish-deputetja e PD-së Jorida Tabaku i përgjigjet deklaratave të kryeministrit Rama për punësimin. “Gënjeshtra,...

Në pranga 90 shqiptarë dhe 27 të tjerë nga Kosova! Përfundojnë hetimet për operacionin anti-drogë ‘Karaburun’ në Itali

ITALI- Ka përfunduar hetimi paraprak për 237 italianë e shqiptarë të cilët akuzohen si të përfshirë në trafikimin e tonelatave droge të...

Gjonaj: BKH gati brenda vitit, hetuesit do të ndjekin të gjitha dosjet e krimit të organizuar dhe korrupsionit

Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj, tha në mbledhjen e Këshillit Kombëtar të Integrimit Evropian se Byroja Kombëtare e Hetimit do të plotësohet...

Pandemia e shkaktuar nga koronavirusi ka vrarë të paktën 933,280 njerëz në të gjithë botën që nga fundi i dhjetorit dhe pothuajse janë diagnostikuar 29.5 milionë raste të infeksioneve.

Shtetet e Bashkuara janë vendi që ka pësuar më së shumti dëme nga Covid, me 195,765 vdekje dhe që nga Brazili përsa i përket numrit të viktimavë me 133,119,  India (82,066), Meksika (71,049) dhe Mbretëria e Bashkuar (41,664).

India tejkalon 5 milion raste

Në vendin e madh aziatik, infeksionet kanë tejkaluar pesë milion, saktësisht 5,020,359. Viktimat e konfirmuara janë 82,066.

Jemi në fillim të pandemisë

“Eshtë shumë më keq se çdo trillim shkencor pandemik. Situata është shumë serioze dhe ne nuk jemi as në gjysmë të rrugës, jemi akoma në fillim të pandemisë.” – Kjo u deklarua nga i dërguari i Organizatës Botërore të Shëndetësisë, David Navarro, gjatë një seance në parlament në Mbretërinë e Bashkuar.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Gabimet Me Ushqimin Që Ju Dëmtojnë Mëlçinë – Zbuloni Çfarë Duhet Të Bëni

Ushqimet që hani, ato të duhura e ato të gabuara, kanë gjithmonë një ndikim të drejtpërdrejtë në shëndetin e mëlçisë.

Kinë/ Helmoi 25 fëmijë, edukatorja dënohet me vdekje

Një mësuese e kopshtit që helmoi 25 fëmijë, duke vrarë njërin prej tyre, pas një debati me një anëtar rival të stafit...

Qendra Europiane për Parandalimin dhe Kontrollin e Sëmundjeve shton edhe katër vende në ‘Listën e Kuqe’

Qendra Europiane për Parandalimin dhe Kontrollin e Sëmundjeve ka shtuar katër vende të tjera në listën e saj të kuqe të koronavirusit,...

SHBA, 20 milionë dollarë dëmshpërblim familjes së afrikano-amerikanit të vrarë

Familjes së William Green (43), afrikano-amerikani të cilin e vrau policia në Maryland, do t’i paguhet dëmshpërblim prej 20 milionë dollarësh.

iPhone 12: Adhuruesit e Apple do ta duan këtë edicion special – por ata do ta “urrejnë” çmimin e tij

iPhone 12 i ardhshëm nuk do të jetë i lehtë për tu blerë, me raportin e fundit që sugjeron se pajisja do...