Brazil, 1.124 të vdekur nga COVID-19 në 24 orët e fundit

Mos i humb

Egjipt, gjykata konfirmon dënimin me 15 vjet burg për aktivistin Ahmed Douma

Sipas agjencisë zyrtare të lajmeve (MENA), Gjykata Nakd ka aprovuar dënimin e aktivistit Ahmed Douma, i cili u akuzua për protestat të...

Brazil, 1.290 vdekje të tjera nga koronavirusi, 654 në Meksikë

Brazili ka raportuar 1.290 vdekje të tjera të lidhura me koronavirusin e ri (COVID-19), ndërsa 654 raste të tjera fatale janë regjistruar...

I prangosur me fytyrën për tokë, vihet në pranga 38-vjeçari i shpallur në kërkim

Një 38-vjeçar, i shpallur në kërkim, me precedent të mëparshëm penal në fushën e prodhimit e shitjes së narkotikëve dhe armëmbajtjes pa...

Basha: Shembjet selektive, favorizohen emra të njohur edhe për Europolin edhe për Interpolin

Kryedemokrati Lulzim Basha ka zhvilluar një takim me sipërmarrësit, operatorët turistikë dhe qytetarët në Velipojë ku ka dëgjuar shqetësimet e tyre.Basha ka...

Brazili konfirmoi 1.124 vdekje në 24 orët e kaluara nga koronavirusi i ri (COVID-19).

Ministria e Shëndetësisë e vendit njoftoi se me bilancin e fundit 24-orësh, shifra e përgjithshme e të vdekurve nga virusi ka arritur në 27.878.

Po ashtu, brenda ditës së fundit janë regjistruar 26.928 raste të reja, duke e çuar në 465.166 numrin e të infektuarve deri më tani.

Brazili mbetet vendi më i prekur në Amerikën Latine, ndërsa radhitet i dyti në botë pas SHBA-së me numrin më të lartë të rasteve dhe viktimave.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Përmbytet një varkë në Nigeri, humbin jetën 21 persona

Të paktën 21 persona e kanë humbur jetën si pasojë e përmbytjes së një varke pasagjerësh në jug të shtetit afrikan Nigeri.

Gjermania regjistron 4 të vdekur nga Covid-19 në 24 orët e fundit, 219 raste të reja

Katër persona kanë humbur jetën në Gjermani për shkak të koronavirusit në 24 orët e fundit. Po ashtu mësohet...

Rusia ka regjistruar 6611 raste të reja të infeksionit

Në 24 orët e kaluara, Rusia ka regjistruar 6.611 raste të reja të koronavirusit. Sipas autoriteteve, numri i përgjithshëm...

Bardh Spahia pyetje të hapur kryeministrit Rama: Na trego

Ish-deputeti i PD-së, Bardh Spahia përmes një statusi në Facebook thotë se qeveria Rama nuk ka asnjë strategji për të vënë nën...

CNN: Në veriun e Kinës po shpërthen murtaja bubonike!

Burime spitalore atje njoftuan me urgjencë autoritetet lokale të cilat kanë lëshuar një alarm të nivelit të tretë për parandalimin e murtajës....