Brazil, 653 të vdekur nga COVID-19 gjatë 24 orëve

Mos i humb

PD: Kush ka ndërmend të bëhet bashkëpunëtor, të tërhiqet nga vendimi antikombëtar.

Partia Demokratike ka vijuar akuzat në drejtim të qeverisë në lidhje me koncesionin e rrugës Milot-Fier. Në një dalje publike nga selia...

Perimet e duhura që ndihmojnë për mbrojtjen e fortë të kujtesës

Një sallatë në ditë garanton rininë e trurit, thonë ekspertët sipas të cilëve, truri i njerëzve që hanë barishte dhe perime, është...

Ja çfarë duhet të dini për kërkesën e re të detyrueshme të maskës në Zvicër

Zvicra ka vendosur një kërkesë për maskë në transportin publik nga nesër, 6 korrik, e tutje. Ja çfarë duhet...

Manastirliu apel të rinjve: Në spital ka edhe sa mosha juaj, kontribuoni për ta frenuar Covid-19

TIRANË- Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu me anë të një postimi në rrjetet sociale u ka bërë apel qytetarëve që të bëhen...

Brazili konfirmoi 653 të vdekur nga koronavirusi i ri (COVID-19) në 24 orët e fundit.

Ministria e Shëndetësisë e Brazilit njoftoi se me konfirmimin e viktimave të fundit, numri i përgjithshëm i të vdekurve në vend ka arritur në 22.666.

Ndërkaq, numri i rasteve është rritur në 363.211, me 5.372 të infektuar të rinj të konfirmuar.

Brazili është vendi më i prekur në Amerikën Latine nga virusi dhe vendi i dytë me më së shumti raste pas SHBA-së.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Përmbytet një varkë në Nigeri, humbin jetën 21 persona

Të paktën 21 persona e kanë humbur jetën si pasojë e përmbytjes së një varke pasagjerësh në jug të shtetit afrikan Nigeri.

Gjermania regjistron 4 të vdekur nga Covid-19 në 24 orët e fundit, 219 raste të reja

Katër persona kanë humbur jetën në Gjermani për shkak të koronavirusit në 24 orët e fundit. Po ashtu mësohet...

Rusia ka regjistruar 6611 raste të reja të infeksionit

Në 24 orët e kaluara, Rusia ka regjistruar 6.611 raste të reja të koronavirusit. Sipas autoriteteve, numri i përgjithshëm...

Bardh Spahia pyetje të hapur kryeministrit Rama: Na trego

Ish-deputeti i PD-së, Bardh Spahia përmes një statusi në Facebook thotë se qeveria Rama nuk ka asnjë strategji për të vënë nën...

CNN: Në veriun e Kinës po shpërthen murtaja bubonike!

Burime spitalore atje njoftuan me urgjencë autoritetet lokale të cilat kanë lëshuar një alarm të nivelit të tretë për parandalimin e murtajës....