Brazil : Në 24 orët e fundit janë rregjistruar 956 të vdekur nga COVID-19

Mos i humb

Gjykata Kushtetuese shpall të pavlefshëm Ligjin për Pagat

Gjykata Kushtetuese e ka shpallur të pavlefshëm Ligjin për Pagat në sektorin publik, duke e pranuar kërkesën e Avokatit të Popullit pas...

Vuçiq: Jam i gatshëm të takohem Thaçin, por kjo nuk varet nga unë

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq ka thënë se është gati të takohet presidentin e Kosovës, Hashim Thaçin, nëse liderët në Prishtinë vendosin...

Boza e Shijshme – Vlerat dhe Historia e Origjinës Shqiptare

Shqiptare apo produkt i Perandorisë Osmane? Cila është origjina e vërtetë e bozës? Ndoshta jo shumëkush e di,...

Deri në 10.000 franga gjobë për ata që kundërshtojnë karantinimin

Vendimi sipas të cilit ata që udhëtojnë nga Zvicra drejt Kosovës, Maqedonisë etj. kur të kthehen në Zvicër duhet të karantinohen për...

Brazili konfirmoi 956 vdekje në 24 orët e kaluara nga koronavirusi i ri (COVID-19).

Ministria e Shëndetësisë e vendit njoftoi se me bilancin e fundit 24-orësh, shifra e përgjithshme e të vdekurve nga virusi ka arritur në 28.834.

Po ashtu, brenda ditës së fundit janë regjistruar 33.234 raste të reja, duke e çuar në 498.440 numrin e të infektuarve deri më tani.

Brazili mbetet vendi më i prekur në Amerikën Latine, ndërsa radhitet i dyti në botë pas SHBA-së me numrin më të lartë të rasteve dhe viktimave.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Përmbytet një varkë në Nigeri, humbin jetën 21 persona

Të paktën 21 persona e kanë humbur jetën si pasojë e përmbytjes së një varke pasagjerësh në jug të shtetit afrikan Nigeri.

Gjermania regjistron 4 të vdekur nga Covid-19 në 24 orët e fundit, 219 raste të reja

Katër persona kanë humbur jetën në Gjermani për shkak të koronavirusit në 24 orët e fundit. Po ashtu mësohet...

Rusia ka regjistruar 6611 raste të reja të infeksionit

Në 24 orët e kaluara, Rusia ka regjistruar 6.611 raste të reja të koronavirusit. Sipas autoriteteve, numri i përgjithshëm...

Bardh Spahia pyetje të hapur kryeministrit Rama: Na trego

Ish-deputeti i PD-së, Bardh Spahia përmes një statusi në Facebook thotë se qeveria Rama nuk ka asnjë strategji për të vënë nën...

CNN: Në veriun e Kinës po shpërthen murtaja bubonike!

Burime spitalore atje njoftuan me urgjencë autoritetet lokale të cilat kanë lëshuar një alarm të nivelit të tretë për parandalimin e murtajës....