British Airways pezullon të gjitha fluturimet e saj në Gatwick

Mos i humb

Itali : 156 të infektuar me COVID-19 kanë humbur jetën në 24 orët e fundit

Numri i të vdekurve nga koronavirusi i ri (COVID-19) në Itali ka shkuar në 32.486, me 156 viktima të konfirmuara në 24...

Vendet islame do të mblidhen për Palestinën me iniciativë të Turqisë

Vendet anëtare të Organizatës për Bashkëpunim Islam (OBI) me iniciatë të Turqisë u dakorduan të zhvillojnë një mbledhje të jashtëzakonshme nën strukturën...

Theu karantinën, 4 muaj burg për 27 vjeçarin

Një 27 vjeçar është dënuar me 4 muaj burg në Korenë e Jugut, pasi theu rregullat e karantinës. Ky është dënimi i...

Kosovë: 100 zyrtarë policorë në Prizren në vetizolim

Drejtori i Drejtorisë Rajonale të policisë në Prizren, Faton Alija, thotë se nga regjionet e Gjakovës, Ferizajt dhe Prishtinës kanë marrë përforcime...

Avikompania British Airways ka pezulluar të gjitha fluturimet e saj në aeroportin Gatwick pas rënies së kërkesës për shkak të shpërthimit të koronavirusit të ri (COVID-19).

Aviokompania theksoi se “kufizimet dhe mjedisi sfidues i tregut” kanë çuar në marrjen e këtij vendimi.

Industria e aviacionit ka qenë e goditur rëndë nga pandemia që ka bërë që pasagjerët nëpër botë të qëndrojnë në shtëpi.

Vetë aeroportet janë duke ngadalësur po ashtu. Vetëm 33 fluturime do të ngriheshin ose zbritnin të martën në Gatwick, bazuar në ofruesin e të dhënave të aviacionit FlightStats.

Aeroporti i qytetit të Londrës mbylli pistën e tij për trafikun e zakonshëm javën e kaluar.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Rusi, rritet mbi 370 mijë numri i rasteve me COVID-19

Në një deklaratë nga Qendra e Kontrollit dhe Parandalimit të Infeksionit të Koronavirusit në Rusi thuhet se në 24 orët e fundit...

Vuçiç: Vendimi i Malit të Zi për shtetasit e Serbisë është politik

Ai para gazetarëve tha se Serbia nuk do të marrë vendim për ndalimin e shtetasve malazezë në kufijtë e tyre.

Ekonomia e Eurozonës në vitin 2020 do të tkurret 8 deri 12 për qind

Shefja e Bankës Qendrore Evropiane (BQE), Christine Lagarde, tha se ekonomia e Eurozonës këtë vit do të tkurret prej 8 deri 12...

Japonia ka përgatitur pakon më të madhe të stimujve ekonomikë në botë

Sipas mediave japoneze, buxheti shtesë rekord u miratua nga kabineti i kryeministrit Shinzo Abe, ndërsa qëllimi i tij kryesor është të ndihmojë...

Maqedonia e Veriut konfirmon tre vdekje dhe 25 raste të reja me COVID-19

Gjatë 24 orëve të fundit janë bërë 622 testime, ndërsa janë regjistruar 25 raste të reja me COVID-19, ndërsa Instituti për shëndet...