Bugatti ofron modelin Baby, por çmimi është vërtet i kripur!

60
0

Me rastin e 110-vjetorit, Bugatti ofroi modelin e  një makinë elektrike të dedikuar për fëmijë.

Është Bugatti Type 35, një makinë e njohur garash, e cila u quajt Bugatti Baby II.

Baby II kushton jo pak por 30,000 euro.

Ky model u promovua në panairin e makinave të Gjenevës dhe fillimisht do të prodhohen 500 kopje.

Bugatti i është referuar për këtë model makinës së vet klasike Type 35, ku varianti Baby II ka një dizajn të ngjashëm, ndërsa madhësia e tij është aktualisht tre të katërtat e vogël se e origjinali.

Makina ka dy mënyra ecjeje – me modalitetin për fëmijëve, i cili kufizon shpejtësinë në 20 km në orë dhe modaliteti për të rritur, i cili lejon shpejtësi deri në 45 km në orë. /tesheshi.com/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here