Bukë E Butë Me Kos dhe Djathë – Receta me Shije Perfekte

Mos i humb

Në Itali sot dita e fundit e votimit për Zgjedhjet Administrative dhe Referendumin

Në situatë të jo të zakonshme për shkak të masave kufizuese të vendosura për të shmangur përhapjen e Covid-19, miliona italianë që...

SHBA: Ashpërsohet beteja për anëtarin e ardhshëm të Gjykatës së Lartë

Ndërsa vendi mban zi për anëtaren e Gjykatës së Lartë, Ruth Bader Ginsburg, e cila vdiq të premten, Presidenti Donald Trump ka...

Tabaku i përgjigjet Ramës: Vetëm gënjeshtra e premtime të pambajtura. Koha për ndryshim po vjen

Përmes një postimi në facebook, ish-deputetja e PD-së Jorida Tabaku i përgjigjet deklaratave të kryeministrit Rama për punësimin. “Gënjeshtra,...

“El Chapo kinez” i dënuar me vdekje, arratiset nga burgu – iku përmes kanalit të ujërave të zeza

Arratisja nga burgu si në skenat e filmave aksion të Hollywood-it ka ndodhur në Shoshenk, ku kamerat e sigurisë filmuan në detaje...

Buka e përgatitur në shtëpi nuk ka të krahasuar me asgjë tjetër.

Në këtë mënyrë jeni ju që kontrolloni cilësinë e përbërësve me të cilët përgatitet ajo.

Receta e sotme nuk tregon hapat e përgatitjes së bukës klasike, por të një lloji tjetër që premton shumë shije.

Nga njëra anë kosi i jep butësinë perfekte si tulit por dhe kores së bukës, e ndërsa dy llojet e djathit i japin shijen dhe aromën marramendëse.

Lexoni të gjitha hapat që ju duhen dhe përgatiteni që sot këtë recetë të mrekullueshme.

Përbërësit

3 gota uji miell i situr

150 g gjalpë i shkrirë (për një recetë sa më të shëndetshme mund të përdorni vaj ulliri)

1 gotë uji me djathë të bardhë

1 gotë uji me djathë kaçkavall

2 vezë

3-4 lugë gjelle salcë kosi

3-4 lugë gjelle kos

1 lugë çaji sodë buke

1 lugë çaji kripë

1 lugë çaji fryrës

Përgatitja

Si fillim AgroWeb.org ju këshillon që të ndizni furrën në 200 gradë.

Ndërkohë merrni një formë keku dhe lyejeni me pak vaj ulliri.

Në një tas përzieni miellin, sodën e bukës, kripën dhe fryrësin me ndihmën e një piruni.

Ndërsa në një tas tjetër rrihni vezët, kosin, salcën e kosit.

AgroWeb.org ju sugjeron që të përdorni telin e kuzhinës për të patur një rezultat sa më të mirë.

Do ta shihni që masa e krijuar është kremoze dhe e plotë.

Këtë salcë hidheni në mes të miellit bashkë me gjalpin e shkrirë dhe nisni ta punoni që përbërësit të lidhen.

Tani është koha që të shtoni dy llojet e djathit, që i japin dhe shijen e veçantë kësaj recete.

Përzjejeni mirë derisa të keni formuar një brumë të hollë afërsisht si të kekut klasik.

AgroWeb.org ju sugjeron që ta kaloni tek forma e kekut që lyet në fillim me gjalpë dhe përhapeni mirë me një spatul.

Futeni për ta pjekur për 50-55 minuta, ose derisa sipërfaqja e thikës me të cilën shponi bukën të dalë e pastër.

Kur të jetë pjekur, AgroWeb.org ju  këshillon që ta lini të ftohet për 10 minuta para se ta ndani me të dashurit tuaj.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Si të pastrojmë këpucët e bardha, 8 mënyra të thjeshta me produkte shtëpiake

Këpucët e bardha janë pjesë e garderobë së të gjithëve pothuajse. Fatkeqësisht, meqenëse ato bëhen...

“EBA i ka bërë kërkesë zyrtare SHBA-së për avionët luftarakë F-35”

Emiratet e Bashkuara Arabe (EBA) të cilat pak kohë më parë nënshkruan marrëveshjen e "normalizimit" me Izraelin, thuhet se i kanë bërë...

COVID-19, rritje rekord e infeksioneve të reja në Europën Qendrore

Sllovakia ka thyer rekordin e saj për rritjen ditore në numrin e rasteve të COVID-19 për të katërtën ditë radhazi, duke raportuar...

Katari refuzon presidencën e radhës në Ligën Arabe

Katari ka refuzuar të marrë presidencën e radhës në Ligën Arabe nga e cila u tërhoq Palestina. Sipas rregullores...

Virusi i ri ‘Alien’ mund të vjedhë kredencialet nga 226 aplikacione duke përfshirë Facebook, Gmail, Snapchat

Një ekip i studiuesve të sigurisë IT nga ThreatFabric kanë zbuluar një lloj të ri malware Android që vjen me një gamë...