Bukë shtëpie pa tharm- e shëndetshme, e butë, e shijshme!

Mos i humb

Mbi 100 policë me probleme shëndetësore, përfshi edhe ato psikike

Vazhdon të mbetet e paqartë se si e dyshuara zyrtare e policisë, Valdete Bllaca arriti ta sigurojë armën zyrtare për ta kryer vrasjen e...

Turqia fiton 32 milionë dollarë nga urat dhe rrugët në janar

Turqia fitoi mbi 189,5 milionë lira (rreth 32 milionë dollarë) nga tarifat në janar, tregojnë shifrat zyrtare (AA). Ura...

Erdoğan bën hapjen e Bibliotekës Kombëtare në Presidencën e Turqisë

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan bëri hapjen e Bibliotekës Kombëtare në Presidencën e Turqisë,(AA). Në hapjen e bibliotekës,...

Meteori ndriçon qiellin mbi Rusinë veriore me një dritë misterioze ngjyrë blu

Banorët e një qyteti të vogël rus në Republikën veriore të Karelias u mrekulluan pasi një sferë e ndritshme ndezi qytetin me...

Kur mendojmë për bukë të bërë vet në shtëpi, gjithmonë hezitojmë për shkak të kohës që kërkon për t’u përgatitur.

Por AgroWeb.org ju sjell një recetë të re, e cila nuk ju lë të prisni fare, për të shijuar bukën e shtëpisë pa maja.

Në vetëm 35 minuta, ju do të keni përgatitur këtë recetë me vetëm katër përbërës.

Mielli, qumështi, soda e bukës dhe kripa, janë produkte që gjenden kurdoherë, që do të thotë se mund ta përgatisni kur të dëshironi.

Përbërësit që ju nevojiten

500 g miell

2 lugë çaji me sodë buke

1 lugë çaji me kripë

310 ml qumësht

Përgatitja

Si fillim ngrohni furrën në 190 gradë Celsius.

Në një tas të madh, hidhni miellin, kripën dhe sodën e bukës dhe përzjehini mirë me njëri tjetrin.

Më pas shtoni qumështin, dhe me duar punojeni derisa brumi të lidhet.

Sekreti i përgatitjes të kësaj recete qëndron tek tava ku do ta piqni.

AgroWeb.org ju sugjeron të përdorni një tavë të madhe, pasi brumi duhet të ketë një trashësi prej 3 cm.

Diçka e tillë do të lejojë që ajo të fryhet gjatë pjekjes.

Pasi ta keni lyer tavën me pak vaj ulliri dhe spërkatur me miell, vendosni brumin.

Me ndihmën e një thike krijoni disa vijëzime në sipërfaqen e brumit.

Futeni tavën në furrë dhe piqeni përreth 35 minuta.

Buka do të marri një ngjyrë shumë të lehtë të artë, jo me të kafenjtën me të cilën jemi mësuar.

Duke qenë se brumi nuk kërkon kohë që të vijë, do të jetë më e lehtë dhe më e thjeshtë për t’u tretur.

Mund ta shoqëroni me gjalpë të freskët dhe reçel për mëngjes, apo dhe për të shijuar vaktet e drekës.

Nëse nuk keni qumësht, mos u shqetësoni. Mjafton të përdorni një përzjerje kosi dhe uji, dhe ta zëvendësoni në recetë./Mesazhi/

- Reklamë -
- Reklamë -

Të fundit

Jemi futur në tre Muajt E Bekuar, Ndërsa Më 27 Shkurt Është Nata E Regaibit

Sipas kalenderit tonë, të përgatitur nga Unioni i Bashkësive Islame Shqiptare në Zvicër, hyrja e tre muajve të dalluar fillon nesër, gjegjësisht...

Koronavirusi/ Shtohen masat në pikën doganore të Kapshticës

Në një kohë kur koronavirusi duket se po përfshin me shpejtësi mbarë globin, një shtim masash vihet re në Kapshticë.

Greva e urisë në Ballsh, një prej naftëtarëve dërgohet në spital

Sot, në ditën e dhjetë të grevës së urisë së naftëtarëve të Ballshit, këta të fundit rezufojnë shërbimin mjekësor.

Zjarr në një vilë 4-katëshe në Berat

Një zjarr ka rënë në një ndërtesë 4-katëshe në Berat. Banesa e shtetasit Nuri Hibro, që ndodhet prapa bashkisë së qytetit,në lagjen...

Turqia fiton 32 milionë dollarë nga urat dhe rrugët në janar

Turqia fitoi mbi 189,5 milionë lira (rreth 32 milionë dollarë) nga tarifat në janar, tregojnë shifrat zyrtare (AA). Ura...