Bulqizë: Humb jetën një minator i moshës 55-vjeçar

Mos i humb

Meta vlerëson Rilindasin Koto Hoxhi: Kemi nevojë më shumë se kurrë për burra dhe gra atdhetarë dhe të përgjegjshëm për fatet e vendit

Presidenti i Republikës, Meta vlerësoi Rilindasin e shquar, Koto Hoxhi (pas vdekjes) me Dekoratën “Nderi i Kombit”, me motivacionin “Për kontributin e...

Itali, “Ocean Viking” shpall gjendjen e jashtëzakonshme në bord

Anija humanitare “Ocean Viking”, që shpëtoi 180 migrantë në Detin Mesdhe, shpalli sot gjendjen e jashtëzakonshme në bord, në mes të tensioneve...

Basha takon Hotin: PD mbështet objektivat e Kosovës, dialogu të përmbyllet me njohje, qeveria juaj shembull për të lehtësuar pasojat pas pandemisë

Kreu i PD, Lulzim Basha ka pritur për herë të parë në takim Avdullah Hotin, kryeministrin e Kosovës i cili po zhvillon...

Indi : Në 24 orët e fundit në Brazil shënohen 602 vdekje nga covid-19.

Për shkak të koronavirusit të ri (COVID-19) në 24 orët e fundit në Brazil janë shënuar 602 vdekje, ndërsa në Indi 425...

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Bulqizë.

Mësohet se si pasojë e një aksidenti në minierë ka humbur jetën një minator. Bëhet me dijeni se viktima është Astrit Xhafa, i moshës 55-vjeçare. I ndjeri është dërguar në morgun e spitalit Bulqizë, për ekspertizë. Nga të dhënat e para dyshohet se viktima ka rënë në një gropë brenda galerisë.

Ngjarja fatale ka ndodhur në një nga galeritë në njësinë administrative Martanesh në Lug të Gjatë.

Bulqizë/ Informacion paraprak

Rreth orës 10.45, është marrë informacion se është dërguar në spitalin e Bulqizës pa shenja jete shtetasi A. XH., rreth 55 vjeç, i cili dyshohet se gjatë punës në një subjekt minerar në “Lug të Gjatë”, Martanesh, është aksidentuar dhe për pasojë ka humbur jetën.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po vijon puna për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Transporti publik: Veliaj na premtoi heqje taksash, pastaj na solli zarfin

Shoqata e Transportit Ndërqytetas ka dalë në një konferencë për media këtë të enjte, duke i kërkuar Bashkisë së Tiranës të heqë...

Hapet gara për rrugën “Milot-Fier” me koncension deri në 2024

Hapet gara e koncesionit për rrugën ‘Milot-Thumanë-Kashar-Fier’, kostoja koncensionare e të cilës përllogaritet të jetë 1.118 miliard euro, ndërsa kohëzgjarja e koncensionit...

Vetizolimi ka filluar, por sa po respektohet?

Vetëm disa ditë pasi filloi karantina e koronavirusit në Zvicër, gjithnjë e më shumë detaje po bëhen të qarta.

PD: Vjedhja 1.2 miliard euro me koncesionin Milot-Fier, 20 milionë euro për kilometër për rrugë dhe autostrada ekzistuese

PD ka reaguar përmes drejtorit të kabinetit, Dorian Teliti lidhur me koncesionin e fundit të qeverisë, atë të rrugës Milot-Fier. Në një...

Disa kantone shkojnë një hap më tej: Nuk lejojnë mbi 100 veta në klube

Kantonet Bazel-Stadt, Basel-Landschaft, Aargau dhe Solothurn kanë forcuar rregullat ndaj virusit korona. “Për të mbajtur nën kontroll përhapjen lokale...