Burri çek sulmohet për vdekje nga dy luanët që i rriti

Mos i humb

Izrael, 7 vjet burg për ata që cenojnë karantinën mbi koronavirusin

Izraelitët që cenojnë karantinë të koronavirusit mund të përballen deri me shtatë vjet burg, tha të enjten Ministria e Shëndetësisë, (AA).

Raportonin të vërtetën për koronavirusin në Wuhan, zhduken dy gazetarët kinezë

Dy gazetarë qytetarë  të cilët raportonin vazhdimisht histori dramatike, foto dhe video nga qytetin epiqendër të koronavirusit, Wuhan janë zhdukur pa lënë gjurmë.Lajmi raportohet...

Bisedimet për Brexit i kushtuan Britanisë afër 500 mijë funta për transport

Qeveria e Britanisë së Madhe harxhoi gati gjysmë milioni funta për transport në Bruksel për shkak të negociatave të Brexit-it, raportoi "the Guardian" të...

Meta: Më 2 mars në shesh do të lidhim besën për të shpartalluar oligarkët

Presidenti Ilir Meta ka dalë në një konferencë për shtyp ditën e sotme dhe është shprehur se me 2 mar në bulevardin “Dëshmorët e...

Një burrë çek që mbajti dy luanë si kafshë shtëpiake vdiq nga plagët e shkaktuara nga njëri prej tyre, bën me dije policia lokale.

Michal Prasek, i cili jetonte në fshatin lindor Zdechov në Republikën Çeke, u sulmua dhe u vra nga një luan mashkull nëntëvjeçar.

Viktima 34 vjeçare mbajti dy luanë, një mashkull dhe një femër, pa asnjë autorizim nga shërbimet veterinare lokale në një kafaz të ndërtuar pa standarde.

“Unë mund të konfirmoj vdekjen e Breeder”, tha zëdhënësja e policisë Lenka Javorkova për agjencinë e lajmeve AFP, duke shtuar se dy luanët ishin vrarë.

Prasek kishte rritur luanin mashkull që nga viti 2016, dhe shumë prej banorëve të Zdechov ishin të shqetësuar nga prania e kafshëve. /MESAZHI/

- Reklamë -
- Reklamë -

Të fundit

SHBA reagon kundër sulmeve të regjimit të Asadit

Zëdhënësja e Departamentit Amerikan të Shtetit, Morgan Ortagus, e ka cilësuar të "paturpshëm" rifillimin e fluturimeve në aeroportin e Halepit nga regjimi...

Lëvizja për Drejtësi / Koprani: Partitë në pushtet nuk e zgjasin një mandat të plotë për shkak të interesave personale…..

GAZETARI Ju falenderojmë zoti Koprani që pranuat të jeni sot në këtë intervist me ne. Ju para do ditësh u...

BE bën thirrje për ndalimin e konflikteve në Idlib

Bashkimi Evropian (BE) ka theksuar se janë të papranueshme sulmet ushtarake të ndërmarra në Idlib nga regjimi i Asadit dhe mbështetësit e...

Izraeli zbaton politikë të re në Afrikë përmes Emirateve të Bashkuara Arabe

Osman Kagan Yucel - Autori i shkrimit është studiues në Qendrën Kërkimore të Afrikës (AFAM) dhe zëvendës koordinator në Qendrën e Koordinimit dhe...

Norvegji, dy gjermanë të vdekur nga orteku

Dy shtetas gjermanë kanë gjetur vdekjen në një ortek afër akullnajës në arkipelagun Arktik Svalbard të Norvegjisë, i cili ndodhet më shumë...