Ndihmat e mbledhura FRI në Zvicër mbrrijnë në Tiranë

https://www.youtube.com/watch?v=P_r-bMM3Ll8   Një lajm i mirë vjen nga Tirana pasi ndihmat e mbledhura nga Fondacioni i Rinisë Islame me qendër në Zvicër kanë mbrritur dhe shumë...

Vitrina e librit – Fuqia e vetekontrollit

Vitrina e librit - Fuqia e vetekontrollit Shumë njerëz nuk mund të kontrollohen dhe kacafyten me tjerët, shpesh edhe me më të dashurit, prindërit, vëllezërit,...

Vitrina e librit – Thesari i Urtësive

Vitrina e librit - Thesari i Urtesive https://www.youtube.com/watch?v=ZnsSRnroXTE

Vitrina e Librit – Fuqia e vetë kontrollit

Vitrina e Librit - Fuqia e vetë kontrollit https://www.youtube.com/watch?v=vcoKef5yziw

NGA: BASHKIM ALIU REZONANCA E ISLAMIT DHE RILINDJA E DITËVE TË “PUSHTIMIT” KULTUROR

Dr.Bashkim Aliu Në debatin e tij për superioritetin e demokracisë liberale, Francis Fukujama shprehet se “ka argumentuar se demokracia liberale mund të përbëjë “pikën e...

Imami mëson gjuhën e shenjave për t’u ligjëruar besimtarëve të shurdhër

Një imam turk që vepron në provincën Mugla ka mësuar gjuhën e shenjave, në mënyrë që të jep ligjërata fetare për besimtarët me probleme...

Rritet numri i kroatëve që pranojnë islamin

Gjykuar nga deklaratat e personave që nga kisha romano katolike kaluan në kisha tjera apo komunitete tjera fetare dhe priftërinjve e besimtarëve që kanë...

SHEMBËLLTYRA E TË DËRGUARIT TË FUNDIT TË ZOTIT-MUHAMEDIT S.A.V.S., NË MILENIUMIN E TRETË

BASHKIM ALIU   Shembëlltyra e të Dërguarit të Fundit të Zotit, Muhamedit, paqja dhe bekimet e Zotit qofshin mbi të, ka qenë figura qëndrore jo vetëm...

Shkup, organizohet program me rastin e ditëlindjes së profetit Muhamed

Në kryeqytetin e Maqedonisë së Veriut, Shkup, u organizuan programe me rastin e "Javës së Mevludit 2019", ditëlindjes së profetit Muhamed sipas kalendarit islam. Në...

VITRINA E LIBRIT -“Islami në kohë trazirash”

VITRINA E LIBRIT -"Islami në kohë trazirash" https://www.youtube.com/watch?v=gd80Phym56U&t=1449s

Të fundit

Conte: S’ka kohë për polemika, të veprojmë së bashku

Italia po kalon orë të vështira nga koronavirusi. Mediat italiane shkruajnë që numri i të infektuarve është rritur duke shkuar në 325,...

Një 45- vjeçari nga Skrapari vdiq dje nga AH1N1

45- vjeçari Vjetor Alushi nga Skrapari i cili u diagnostifikua me gripin AH1N1 dhe vdiq në Sanatorium në Tiranë kishte probleme prej...

Si të përgatisim në shtëpi një dezinfektant duarsh që vret 99% të mikrobeve!!

Si një masë e nevojshme profilaktike për këtë periudhë me prezencë të shtuar të formave virale (ndër to edhe të COVID-19) është...

Testohen 13 raste, zyrtare nga Ministria e Shëndetësisë: Asnjë rast i konfirmuar me koronavirusin në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë informon se në mbrëmje ka përfunduar testimi i pesë rasteve të dyshuara për koronavirusin COVID-19, të cilat kanë rezultuar...

Fëmijët më anksiozë kanë “qendra të frikës” më të mëdha në tru

Amigdala është "qendra kryesore e frikës" në tru. Ndryshimet në zhvillimin e amigdalës gjatë fëmijërisë mund të kenë një ndikim të rëndësishëm...
- Reklamë -