KURIOZITETE

Ngrohet arktiku, shkencëtarët japin alarmin

Ngrohja dhe ndryshimi i shpejtë në Arktik, duket se është kthyer në një normalitet te ri, e nuk ka më shenja për një rikthim...

A është Anastasia vajza më e bukur në botë?

Një 6-vjeçare nga Rusia është quajtur si “vajza më e bukur në botë”, duke ndjekur hapat e modeles franceze Thylane Blondeau. Anastasia Knyazeva ka tashmë...

Zbulohet ilaçi që rigjeneron dhëmbët e humbur

Kjo është një gjë e zakonshme që ka ndodhur për dekada, ka një zgavër në gojën tuaj, një kohë për të marrë një mbushje...

“Zbritja e njeriut në Hënë, mashtrim”, mbështetësit e teorisë: Kemi prova

Nga momenti që njeriu i parë ka ecur mbi hënë, në 1969-ën, teori të shumta konspirative kanë dalë për ta cilësuar arritjen më të...

Për herë të parë shkencëtarët zbulojnë një lidhje mes sheqerit dhe sëmundjes Alzheimer

Shkencëtarët kanë gjetur një lidhje mes sheqerit dhe simptomave të sëmundjes së Alzheimerit për herë të parë. Përderisa ekspertët nuk e dinë shkaktarin e saktë...

Shqiptarja dëbohet nga SHBA-të pas 30 vitesh qëndrimi

Pesëdhjetëvjeçarja Zahrija Puroviç, është kthyer të enjten në Malin e Zi nga Amerika, jo me dëshirën e saj, pasi u dëbua. Pavarësisht se nuk kishte...

Cdo të thotë të shikosh të vdekurin në ëndërr!

Cdo të thotë të shikosh të vdekurin në ëndërr. BISEDA ME TË VDEKUR Nëse ëndërrohet se po bisedon me të vdekurin, fjalët e të vde- kurit,...

Zbulim shkencor, një lloj i ri i pëlhurës ftoh dhe ngroh trupin

Shkencëtarët nga Universiteti Stanford kanë zhvilluar një lloj të ri pëlhure, e cila varësisht nga nevoja ngrohet dhe ftohet. Profesor Yi Cui, udhëheqësi i ekipit...

Stambollin për dhjetë muaj e vizituan nëntë milionë turistë

Më shumë se nëntë milionë turistë të huaj e vizituan Stambollin në dhjetë muajt e parë të këtij viti, tregojnë të dhënat e Ministrisë...

Të fundit

Erdoğan me video-mesazh do të marrë pjesë në programin përkujtimor të Gjenocidit të Srebrenicës

Presidenti i Turqisë Recep Tayyip Erdoğan, me anë të një video-mesazhi do të marrë pjesë në programin përkujtimor me rastin e 25...

Transporti publik: Veliaj na premtoi heqje taksash, pastaj na solli zarfin

Shoqata e Transportit Ndërqytetas ka dalë në një konferencë për media këtë të enjte, duke i kërkuar Bashkisë së Tiranës të heqë...

Hapet gara për rrugën “Milot-Fier” me koncension deri në 2024

Hapet gara e koncesionit për rrugën ‘Milot-Thumanë-Kashar-Fier’, kostoja koncensionare e të cilës përllogaritet të jetë 1.118 miliard euro, ndërsa kohëzgjarja e koncensionit...

Vetizolimi ka filluar, por sa po respektohet?

Vetëm disa ditë pasi filloi karantina e koronavirusit në Zvicër, gjithnjë e më shumë detaje po bëhen të qarta.

PD: Vjedhja 1.2 miliard euro me koncesionin Milot-Fier, 20 milionë euro për kilometër për rrugë dhe autostrada ekzistuese

PD ka reaguar përmes drejtorit të kabinetit, Dorian Teliti lidhur me koncesionin e fundit të qeverisë, atë të rrugës Milot-Fier. Në një...
- ISLAMSHOP.CH -