Categories Archives: Kuzhinë

Rolatë me mish.

Rolata nga mishi i bluar, e mbushur me djathë dhe me mish të tymosur është drekë ideale apo kur ju vijnë mysafirë. Gatuani një ditë më parë, ndërkaq piqeni kur të keni nevojë. Përbërësit: 700 g mish i bluar sipas zgjedhjes, tul buke bajat ...

Speca të mbushur me djathë.

Speca të mbushur me djathëNëse dëshironi të kënaqeni me aromën e kuzhinës së gjyshes, provojeni këtë recetë: Përbërësit: ▪ 350–400 g djathë, ▪ 2 vezë, ▪ moraçë, ▪ fletë majdanozi, ▪ kripë, ▪ piper, ▪ 2 lugë grizë, ...