Categories Archives: Kuzhinë

Byrek me Krem Djathi – Shije Unike.

Është një recetë fantastike që të kënaq syrin që në pamjen e parë, e që të ndjell menjëherë shijen për ta provuar patjetër. Një recetë e veçantë, shumë e shijshme që mbush gjithë shtëpinë me aromë fantastike dhe bashkon gjithë f ...

Mushkëri pule me oriz.

Orizi do të duhej të ishte i zier derisa uji të avullojë, mirëpo nëse jo, shtoni edhe pak ujë dhe zieni derisa të zihet orizi, transmeton Telegrafi. Nevojiten: rreth 700 g mushkëri pule, 2 lugë vaj, piper sipas shijes, rreth 300 g oriz, 4 lugë ...

Supë viçi me tortelini.

Supë viçi me tortelini! Nevojiten: * 200 gr tortelini me djathë * 2 kube supë e gatshme viçi * 1 lugë kafeje borzilok * 30gr gjalpë * majdanoz * 1l ujë * kripë dhe piper i zi Gatimi: Në tenxheren me ujë në zjarr i vëmë dy kubet e supës së ...