Kuzhinë

Mënyra Perfekte e Përgatitjes së Tavës së Dheut në Shtëpi

Tava e dheut është një ndër gatimet më speciale nga tradita e Shqipërisë së Mesme. Nga kuzhinat më të...

Kasatë e Freskët Me Frutat e Stinës

Luleshtrydhet e fushës në këto muaj janë të freskëta dhe plot shije, ndaj dhe janë përbërësi fantastik për ëmbëlsira perfekte.

Qumështor me Petë dhe Arra të Pjekura

Qumështori me Petë dhe Arra të Pjekura është një ëmbëlsirë e mrekullueshme, shija e të cilit është e papërshkruar kur përgatitet nga...

Tasqebapi i Shtëpisë

Një recetë tipike, e vjetër dhe e trashëguar brez pas brezi në të gjitha trevat, tasqebapi vijon të mbetet ashtu si dikur...

Kungulleshka, Speca dhe Gjizë

Stina e verës kërkon gjithmonë receta të lehta dhe me pak mundim. Perimet si kungulleshkat dhe specat janë fantastike,...

Supë Krem Brokoli Me Djathë

Në Shqipëri mund të gjesh djathin e dhisë më të mirë në botë. Me shije dhe nuanca shumë dimensionale,...

Byreçka me Djathë dhe Mjaltë

Djathi është një nga përbërësit kryesorë të gatimeve të brumit. Ai përdoret për byrek, pite e byreçka të shijshme...

​Pica napolitane rrezikon njohjen nga UNESCO për shkak të furrës elektrike

Njohja nga UNESCO e picës si trashëgimi e njerëzimit është në rrezik për shkak të përdorimit të furrës elektrike. Ky është alarmi...

Makarona me Kungulleshka në Furrë

Kur vendosen tavat e shijshme në mes të tryezës, vakti padyshim që merr një tjetër rëndësi dhe...

Reçel Qershie

Tregjet janë të tejmbushura me qershi vendi, të ëmbla, të freskëta e plot lëng. Padyshim këto fruta fantastike kokërrkuqe,...

Të fundit

Kryevirologu amerikan: Covid është bërë më i fortë, pandemia në fillimet e saj

Kryevirologu amerikan Anthony Fauci ka deklaruar se ‘Koronavirusi është bërë më i fortë’ dhe se ne ‘do të duhet të jetojmë me...

Dhimbjet Muskulare – Kura Natyrale Që Funksionon

Dhimbjet muskulare dhe të gjymtyrëve janë të forta dhe aspak të këndshme. Fundja, asnjë dhimbje nuk është e tillë.

Beograd, gjatë protestave janë plagosur 19 policë dhe 17 protestues

Gjatë protestave në Beograd janë plagosur 19 policë dhe 17 protestues, deklaroi sot mjekja e urgjencës, Ivana Stefanoviç. Sipas...

Ambasadorja e SHBA-ve, Yuri Kim takim me Taulant Ballën

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Yuri Kim ka zhvilluar sot një takim me kreun e grupit parlamentar të PS-së, Taulant...

Kosovë : Kryeministri Hoti paralajmëron shpallje të gjendjes së jashtëzakonshme nga Covid-19

Kryeministri Avdullah Hoti ka thënë se në Qeverinë Kurti ku ka qenë zëvendëskryeministër kanë kërkuar shpalljen e gjendjes së jashtëzakonshme në mënyrë...
- ISLAMSHOP.CH -