Bota

Interesim i madh në Maqedoni për vizitën e presidentit Erdogan në BeH

Vizita të cilën presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, do ta realizojë më 20 maj në Bosnjë dhe Hercegovinë, ka nxitur gëzim te shumë...

Erdogan bisedë telefonike me Ruhanin

Presidenti i Turqisë Recep Tayyip Erdogan, ka zhvilluar një bisedë telefonike me presidentin e Iranit, Hasan Ruhani. Sipas informacionit të siguruar nga burimet presidenciale, Erdogan...

BE thirrje për zgjidhje politike të krizës në Jemen

     Bashkimi Europian (BE) është shprehur se gjatë periudhës së fundit situata humanitare në Jemen është përkeqësuar dhe ka bërë thirrje që në mënyrë urgjente...

Turqi, gjashtë kandidatë do të garojnë për president

  Bordi i Lartë Zgjedhor i Turqisë ka lëshuar një listë jozyrtare të kandidatëve për zgjedhjet presidenciale të 24 qershorit. Sipas listës, për të cilat kundërshtimet...

Turqi, Këshilli i Arsimit të Lartë vendos kufizime për degët e frengjishtes

    Këshilli i Arsimit të Lartë i Turqisë (YÖK), deri në marrjen e një vendimi të ri ka vendosur mosregjistrimin e studentëve në degët e...

“Izraeli ka shkatërruar infrastrukturën ushtarake të Iranit në Siri”

    Ministri izraelit i Mbrojtjes, Avigdor Lieberman, deklaroi sot se e kanë shkatërruar "pothuajse të gjithë" infrastrukturën ushtarake të Iranit në Siri, si kundërpërgjigje ndaj...

Indi, 11 të vdekur nga stuhia e rërës

    Sipas vlerësimeve të para të paktën 11 persona e kanë humbur jetën në provincën Uttar Pradesh të Indisë si pasojë e stuhisë së rërës...

Tre amerikanët e liruar nga Koreja e Veriut arrijnë në SHBA

    Tre shtetasit amerikanë të liruar nga Koreja e Veriut kanë zbritur në një bazë ushtarake në afërsi të Washingtonit. Presidenti amerikan Donald Trump, zëvendëspresidenti Mike...

Çmimet e naftës në tregun ndërkombëtar në rritje

    Çmimet e naftës në tregun ndërkombëtar janë në rritje pas vendimit të presidentit amerikan, Donald Trump, për tërheqjen e SHBA-ve nga marrëveshja ndërkombëtare për...

Operacion kundër FETO-s në Turqi, arrestohen 65 persona

    Në kuadër të një operacioni të kryer në 15 qytete me qendër Izmirin ndaj "strukturës së fshehtë" të organizatës terroriste FETO në Komandën e...

Të fundit

Itali, konfirmohen 681 vdekje të reja nga COVID-19

Italia ka raportuar 681 vdekje të reja nga koronavirusi i ri (COVID-19), duke e çuar në 15.362 numrin e përgjithshëm të vdekjeve...

Apeli i ri i IKShP-së: E kemi ende situatën nën kontroll, ju lutem rrini në shtëpi

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka lëshuar një apel tjetër sa i përket gjendjes me koronavirusin në Kosovë, specifikisht respektimit të masave...

Kosova me më së paku të prekur me Covid-19 në rajon, prin Serbia

Republika e Kosovës po del të jetë vendi me më së paku persona të infektuar më koronavirus në rajon.

Publikohet një sondazh që Vetëvendosjes e vë të parën me 52%

Nga Vetëvendosje po janë shumë optimistë sa i përket mundësisë së organizimit të zgjedhjeve të reja, dhe rezultatit që do të merrte...

Vdes në punë saldatori i pusit të naftës në Kuçovë, arrestohet shefi i ndërmarrjes

Një saldator i moshës 60-vjeçare ka humbur jetën ditën e djeshme teska punonte në një pus nafte në Kuçovë.
- ISLAMSHOP.CH -