Bota

Siri, aleanca Asad-Rusi ka vrarë 329 civilë në Gutën Lindore

Rrjeti Sirian për të Drejtat e Njeriut (SNHR) njofton se në sulmet e kryera gjatë dy muajve të fundit nga regjimi i Bashar al...

Erdogan: Sharlatani në Pensilvani ka shtrembëruar muslimanizmin për ambicie personale

Presidenti i Republikës së Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, gjatë fjalimit të tij në Kongresin e zakonshëm të AK Partisë në qytetin turk Tokat deklaroi...

Zyrtarët iranianë: Nuk ka shpresë të kenë mbijetuar marinarët e tankerit

Zyrtarët iranianë kanë konfirmuar se nuk ka shpresë të kenë mbijetuar marinarët e tankerit me naftë në Kinë, njoftoi televizioni shtetëror. "Nuk ka shpresë se...

Turqi, një avion del nga pista në Trabzon

Aeroporti në Trabzon, një qytet në veri të Turqisë, përsëri është funksional, pas pezullimit për shkak se një avion doli nga pista të shtunën. Avioni...

Izraeli mbyll vendkalimin e vetëm tregtar të Gazës

Izraeli që nga dita e sotme deri në një vendim të dytë do të mbyllë vendkalimin e vetëm tregtar të Gazës, Kerm Ebu Salim...

SHBA, dhjetra të vdekurve nga përmbytjet në Kaliforni

Të paktën 19 persona e kanë humbur jetën nga përmbytjet dhe rrëshqitjet e dheut të shkaktuara nga reshjet e dendura në shtetin e Kalifornisë...

Filipine, alarm për shpërthimin e vullkanit Mayon

Filipinet kanë ngritur alarmin për vullkanin Mayon në provincën veriore të Albay pas lëshimit të tymit dhe hirit. Mayon, një nga vullkanet më aktive në...

Amerikanët paralajmërohen për mundësinë e sulmeve terroriste në Veri të Kosovës

Departamenti Amerikan i Shtetit ka paralajmëruar qytetarët amerikanë që planifikojnë të vijnë në Kosovë, veçanërisht në pjesën veriore – Mitrovicë, Leposaviq, Zubin Potok dhe...

Portugali, të paktën 8 të vdekur nga zjarri në një ndërtesë

Të paktën tetë persona e kanë humbur jetën dhe dhjetëra të tjerë u plagosën në zjarrin që shpërtheu në një ndërtesë në qendër të...

Çeki, presidenti do të zgjidhet nga balotazhi

Zgjedhjet presidenciale në Çeki do të vendosen nga balotazhi, pasi presidenti aktual Milos Zeman mori më shumë vota në raundin e parë, por nuk...

Të fundit

CEO i Twitterit do të dhurojë 1 miliard dollarë për luftën kundër COVID-19

Drejtuesi i lartë (CEO) i Twitter-it, Jack Dorsey, njoftoi se në kuadër të luftës kundër koronavirusit të ri (COVID-19) do të dhurojë...

Izrael, rritet në 71 numri i të vdekurve nga COVID-19

Në Izrael ka arritur në 71 numri i të vdekurve dhe në 9.404 numri i rasteve me koronavirusin e ri (COVID-19).

Kroaci, në një shtëpi për të moshuar 10 të infektuar nga COVID-19

Është duke vazhduar evakuimi i një pjese të banorëve të shtëpisë për persona të moshuar në Split të Kroacisë pasi që 10...

Manastirliu: Shërohen 4 infermierë dhe një mjeke nga COVID-19

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu, nëpërmjet një postimi në faqen e saj në Facebook, ka ndarë lajmin e mirë...

Keni të prekur me COVID-19 ndonjë pjesëtar në familje? Këshillat e MSH për qytetarët

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale i kërkon qytetarëve të vijojnë të respektojnë masat e distancimit social. Sic e...
- ISLAMSHOP.CH -