Bota

Turqi, Ismail Kahraman rizgjedhet kryetar i Kuvendit

Deputeti nga radhët e Partisë në pushtet të Drejtësisë dhe Zhvillimit, Ismail Kahraman me shumicë votash u rizgjodh si kryetar i Kuvendit të Turqisë,...

“Nuk dihet ende axhenda e takimeve për Kongresin e dialogut kombëtar sirian”

Këshilltari i Kremlinit për politikën e jashtme, Yuriy Ushakov tha se në Samitin i cili do të mbahet në Soçi të Rusisë me pjesëmarrjen...

India hoqi dorë nga marrëveshja për raketat me Izraelin

India hoqi dorë nga marrëveshja për raketat në vlerë prej 500 milionë dollarësh, të cilën planifikonte ta nënshkruante me Izraelin. Sipas gazetës "Indian Express", të...

Terroristët e PKK/PYD sulmojnë pozicionet e ushtrisë turke në Idlib

Pjesëtarët e organizatës terroriste PKK/PYD në Afrin, në kufirin turko-sirian me predha minahedhëse kanë sulmuar pozicionet e misionit turk në Idlib. Siç mëson gazetari i...

“Besojmë se dhuna në Arakan duhet të ndalet”

"Besojmë se dhuna në Arakan duhet të ndalet" Përfaqësuesja e Lartë për Marrëdhënie të Jashtme dhe Politika të Sigurisë e Bashkimit Europian (BE), Federica Mogherini,...

Irak, gjykata federale e shpall jokushtetues referendumin kurd

Gjykata Federale e Irakut e shpalli jokushtetues referendumin e mbajtur në rajonin verior kurd në Irak më 25 shtator dhe vendosi t'i anulojë rezultatet...

Aksident trafiku në Pakistan, 14 të vdekur

Si pasojë e përplasjes së një kamioni me qymyr me autobusin e pasagjerëve, sipas vlerësimeve të para të paktën 14 persona kanë humbur jetën...

Zimbabve, Mugabe pranon kushtet e dorëheqjes së tij

Një burim zyrtar me njohuri të drejtpërdrejta mbi negociatat në Zimbabve i tha CNN-it se, Robert Mugabe, njeriu që e ka qeverisur vendin për...

Përfundon Forumi Ndërkombëtar i Sigurisë Halifax

Në Kanada përfundoi Forumi i nëntë Ndërkombëtar i Sigurisë Halifax, në të cilën është biseduar edhe për skandalin e ndodhur në stërvitjen ushtarake të...

Mugabe nuk dorëzohet: Do të mbetem President

Lideri i Zimbabve Robert Mugabe, ka premtuar se do të vazhdojë të qëndrojë në pushtet, pavarësisht presionit në rritje për tërheqjen e tij. Në një...

Të fundit

Bamje me Hudhra dhe Vaj Ulliri – Shpejt, Lehtë dhe Shëndetshëm

Dashamirësit e bamjes, një perime tepër e shëndetshme për organizmin, janë gjithnjë në kërkim të recetave interesante për gatimin e saj.

Rast frymëzues, fëmijët mbledhin 41 mijë euro për të uriturit

Rreth 80 përqind e popullsisë në Jemen po vuan nga uria, dhe njerëzit kanë nevojë për ndihma humanitare për të mbijetuar.

Dërgesa të reja të armëve vijnë për forcat e Haftarit

Gjeneral Abdulhadi Dirah, zëdhënësi i njësisë së përbashkët të operacioneve Sirte-Jufra të ushtrisë libiane, tha se duke mbajtur municion ushtarak, aeroplanët e...

Ministri i punëve të brendshme të Indisë pozitiv në COVID-19

Ministri i punëve të brendshme të Indisë, Amit Shah, tha sot se ka rezultuar pozitiv në testin për koronavirusin e ri (COVID-19)...

Libi, 55 migrantë të parregullt ndalohen në bregdetin e Mesdheut

Të paktën 55 migrantë të parregullt të kombësive të ndryshme janë ndaluar në bregdetin e Detit Mesdhe të Libisë, njoftoi sot Ministria...
- ISLAMSHOP.CH -