Uragani Lorenzo/ Një i vdekur ndërsa stuhia po vjen drejt Evropës

Një uragan vdekjeprurës që po vjen drejt Evropës pritet të kalojë afër Azores të Mërkurën, duke sjellë rryma uji kërcënuese dhe erërat...

Ismaili: Transformuam Kardiologjinë Invazive për ta ruajtur shëndetin dhe xhepin e qytetarëve

Kardiologjia Invazive e pajisur me aparaturë moderne dhe e rinovuar tërësisht e gatshme për t’iu përgjigjur të gjitha shqetësimeve që qytetarët tanë kanë me...

Albulena Haxhiu e nervozuar lëshon mbledhjen e komisionit

Kryetarja e Komisionit për Legjislacion, Albulena Haxhiu ka lëshuar mbledhjen në shenjë reagimi pas kërkesës së deputetëve për tërheqjen e një deklarate të saj. Paraprakisht...

Juncker i shqetësuar për kryesimin e Rumanisë me BE-në

Rumania nga 1 janari i vitit 2019 do të merr kryesimin gjashtëmujor të rradhës me BE-në. Me çka do të merr rolin në vendosjen...

Kush është slloveni që nuk “lejon” Serbinë në BE pa e njohur Srebrenicën si genocid

Përfaqësuesi slloven Igor Soltes propozoi që Parlamenti Europian që në rezulotën më të fundit për Serbinë dy ditë më parë, të përfshihej dhe Srebrenica...

Parlamenti Europian voton: Serbia nuk mund të hyjë në BE pa e njohur gjenocidin në Srebrenicë

Njohja e gjenocidit në Srebrenicë është hap themelor në rrugën e Serbisë drejt anëtarësimit në BE. Eurodeputetët në debatin për Raportin e Progresit për Serbinë...

Rritet numri i pasagjerëve në aeroportet europiane, përfshirë dhe Tiranën

Pavarësisht çmimit të lartë të biletave për fluturimet nga aeroporti ndërkombëtar i Tiranës, numri i pasagjerëve në tremujorin e tretë të 2018-ës është rritur,...

PE refuzon “Kacifën”. Eurodeputeti grek dhe “ECR” kërkuan seancë debati

Parlamenti Europian ka hedhur poshtë propozimin e eurodeputetit grek, Nikos Marias, dhe të konservatorëve dhe reformistëve europianë (ECR), që në seancën e së hënës...

Testi europian i stresit, Deutche Bank renditet në 10-shen e fundit

Banka gjermane Deutsche Bank u rendit në mesin e dhjetë bankave më të këqija në raundin e fundit të testeve të stresit europian, një...

Ekonomia europiane po merr goditje nga të gjitha anët

Në vitin 2017, rritja ekonomike e Europës arriti pikën më të mirë për dhjetëvjeçarët e fundit. Gjasat janë që kjo situatë të mos përsëritet...

Të fundit

Si ta ndalojmë Alexa-n që të mos regjistrojë bisedat private

E vetmja mënyrë për të ndaluar regjistrimin e Amazon Alexa në shtëpi është ta ndalni atë. Nëse nuk dëshironi...

Nëse keni njolla të bardha në dhëmbë, patjetër lexojeni këtë tekst!

Nëse keni njolla të bardha në dhëmbë madje përherë – është shenjë për t’u brengosur, thonë stomatologët Fjala është...

Kur jemi duke fjetur mund të mësojmë një gjuhë të huaj, e pohon shkenca

Ndërsa ne nuk mund të punojmë ose gatuajmë saktësisht në të njëjtën kohë, truri ynë është shumë aktiv teksa jemi në gjumë

Kaçamak me kërpudha

Për kafjall, darkë, por bën edhe për drekë… Kurdo që ta përgatitni, këtë ushqim do ta pëlqeni menjëherë! –...

Si të kuptoni nëse dikush ka hapur email-in që i keni dërguar

Për dallim nga mesazhet me tekst, të cilat vijnë me njoftimin kur lexohet mesazhi, të dish nëse një person ka lexuar apo...
- Reklamë -