Kosova

Kurti në Pejë: Po bëjmë përpjekje që nga muaji maj të fillojmë gradualisht t’i kthehemi normalitetit

Kryetari i Komunës se Pejës Gazmend Muhaxheri priti ne takim Kryeministrin ne detyrë Albin Kurtin. Kryetari i Komunës se...

Thaçi: Mirënjohës Presidentit Erdogan, shtetit të Turqisë dhe popullit turk

Ndihmat nga shteti turk përfshijnë pajisje të ndryshme mjekësore dhe mbrojtëse. E presidentin Hashim Thaçi ka falënderuar homologu ne tij, presidentit Erdogan...

Këto janë ndihmat që do arrijnë sot në Kosovë me aeroplan ushtarak nga Turqia

Një kontigjent i ndihmave nga Turqia do të arrijë sot në Kosovë. Ndihmat nga shteti turk përfshijnë pajisje të...

Thaçi: Thellësisht mirënjohës për Turqinë për mbështetjen e Kosovës

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka biseduar sot nëpërmjet telefonit me presidentin e Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, rreth ndihmave të nisura nga...

Lajm i mirë: Shërohet pacienti zero nga Vitia, 77 vjeçari lirohet sot për në shtëpi

Krahas shtimit të numrit të rasteve me koronavirus, Kosova e ka marrë sot edhe një lajm të mirë. Në...

Punëtorët e pezulluar në hall me pagat

Veton Alushaj, është në mesin e 220 punëtorëve në spitalin special për terapi fizikale dhe rehabilitim “ONIX SPA“ në Banjë të Pejës,...

Kosovë/ Zyrtari i Ministrisë së Shëndetësisë rezultoi pozitiv me Covid-19, testohen 58 kolegë të tij

Një zyrtar i Ministrisë së Shëndetësisë në Kosovë gjatë të martës ka dalë pozitiv me coronavirus. Zëdhënësi i Ministrisë...

Imami kosovar infektohet koronavirus

Hoxha i fshatit Smrekonicë të Vushtrrisë është infektuar me koronavirus. Kjo është konfirmuar nga kryetari i kësaj komune, Xhafer Tahiri.

Edhe 19 raste të reja me COVID-19 në Kosovë, 6 të shëruar

Në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 259 mostra të marra nga rastet e hospitalizuara në...

Konjufca: Do ta dërgojmë presidentin në Gjykatën Kushtetuese

Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Glauk Konjufca, ka thënë se Presidenti Hashim Thaçi do ta marrë përgjigjen nga...

Të fundit

CEO i Twitterit do të dhurojë 1 miliard dollarë për luftën kundër COVID-19

Drejtuesi i lartë (CEO) i Twitter-it, Jack Dorsey, njoftoi se në kuadër të luftës kundër koronavirusit të ri (COVID-19) do të dhurojë...

Izrael, rritet në 71 numri i të vdekurve nga COVID-19

Në Izrael ka arritur në 71 numri i të vdekurve dhe në 9.404 numri i rasteve me koronavirusin e ri (COVID-19).

Kroaci, në një shtëpi për të moshuar 10 të infektuar nga COVID-19

Është duke vazhduar evakuimi i një pjese të banorëve të shtëpisë për persona të moshuar në Split të Kroacisë pasi që 10...

Manastirliu: Shërohen 4 infermierë dhe një mjeke nga COVID-19

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu, nëpërmjet një postimi në faqen e saj në Facebook, ka ndarë lajmin e mirë...

Keni të prekur me COVID-19 ndonjë pjesëtar në familje? Këshillat e MSH për qytetarët

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale i kërkon qytetarëve të vijojnë të respektojnë masat e distancimit social. Sic e...
- ISLAMSHOP.CH -