Kosova

Mallrat serbe vërshojnë Kosovën

Pak kohë pasi u hoqën taksa e më pas edhe reciprociteti, tregu në Kosovë është vërshuar nga mallrat e Serbisë.

Hoti u kërkon institucioneve të sigurisë koordinim me KFOR-in

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka mbajtur një takim me drejtues të institucioneve të sigurisë, nga ku ka kërkuar koordinim me mekanizmat...

Nagavci fton partitë që po e kritikojnë Qeverinë Hoti të japin nënshkrimet për mocion

Nënkryetarja e Kuvendit nfa radhët e VV-së, Arbërie Nagavci, e ka quajtur hipokrizi sjelljen e disa deuptetëve në lidhje me nismën e...

Kosovë : Janë regjistruar 171 raste të reja me covid-19 dhe 13 humbje jete në 24 orët e fundit.

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 463 mostra të marra...

Hyrja e ushtrisë serbe në Kosovë, Hoti mbledh krerët e institucioneve të sigurisë

Hyrja e ushtrisë serbe brenda territorit të Kosovës dhe shqetësimet e ngritura nga banorët të cilët jetojnë në zonën kufitare të Karaqevës,...

Kosova lë mbrapa Gjermaninë dhe Portugalinë me numrin e vdekjeve nga COVID-19 në 1 milion banorë

Numri i personave të infektuar me COVID-19 në Kosovë ka arritur në 10 mijë e 419 raste, ku prej tyre 341 kanë...

Zemaj kërkon nga laboratoret private çmime korrekte të testimeve për COVID-19

Ministri i Shëndetësisë Armend Zemaj priti sot në takim kryetarin e Autoritetit të Konkurrencës të Kosovës, Valon Prestreshi. Ky...

Numri i qenve endacak kohët e fundit ëshë shumëfishuarë në komunën e Prishtinës .

Lëvizja për drejtësi Kodra e Trimave ngrenë shqetësimin për qenët endacakë që rrinë rrugve të lirshëm që turren njerëzve që ikin herët...

Bosnja, si mësim për Kosovën

Franjo Tuxhman në vitin 1993 çoi emisarë te Ibrahim Rugova me qëllim që ta nxiste atë për të filluar rezistencën e armatosur...

Kosovë : Janë regjistruar 172 raste të reja dhe 14 humbje jete nga covid-19 në 24 orët e fundit .

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik (IKSHPK) ka regjistruar të hënën në Kosovë 172 raste të reja me koronavirusin e ri, pas marrjes...

Të fundit

Presidenti i Filipineve ofron të injektohet me vaksinën ruse kundër COVID-19

Presidenti i Filipineve, Rodrigo Duterte, ka ofruar që të jetë personi i parë që injektohet me vaksinën e Rusisë kundër koronavirusit të...

Tre tanke izraelite shkelin kufirin libanez

Tre tanke izraelite kaluan gardhin teknik që ndan Libanin nga Izraeli, transmeton (AA). Agjencia zyrtare libaneze e lajmeve raportoi...

Mbi 2.000 të arrestuar në ditën e dytë të protestave në Bjellorusi

Zëdhënësja e Ministrisë së Brendshme të Bjellorusisë, Olga Çemodanova, njoftoi se janë arrestuar mbi 2.000 persona në ditën e dytë të protestave...

BE thirrje për dialog në Mesdheun Lindor

Zëdhënësi i Komisionit të Bashkimit Evropian (BE) Peter Stano, theksoi se është e nevojshme të ketë sjellje që përputhen me fqinjësinë e...

Maqedoni e Veriut, shkon në mbi 12.000 numri i rasteve me COVID-19

Maqedonia e Veriut gjatë 24 orëve të fundit ka regjistruar 141 raste të tjera të koronavirusit të ri (COVID-19), duke e çuar...
- ISLAMSHOP.CH -