Categories Archives: Kosova

FSK nderon heronjtë në Prekaz.

Ministri për Forcën e Sigurisë së Kosovës, Rrustem Berisha i shoqëruar nga komandanti i FSK-së, gjenerallejtënant Rrahman Rama, për nder të 28 Nëntori: Ditës së Flamurit Kombëtar, ditëlindjes së komandantit legjendar Adem Jashari si dhe da ...

Qosja: Kosova ka humbur shumë kohë.

Akademik Rexhep Qosja me rastin e shënimit të 105-vjetorit të shpalljes së Pavarësisë së Shqipërisë, ka folur për Shqipërinë dhe Kosovën. Qosja në një intervistë për gazetën “Epoka e re” ka thënë se Shqipëria, shikuar historikisht ...