Categories Archives: Kosova

Mogherini nesër në Kosovë.

Përfaqësuesja e lartë për Politik të Jashtme dhe Siguri, Federica Mogherini, nesër do ta vizitojë Kosovën. Këtë e ka konfirmuar sot edhe shefja e Zyrës së BE-së në Prishtinë, Natalyia Apostolova pas takimit me kryetarin e Kuvendit Kadri Ves ...