Rajon

Presidenti serb, Vuçiç: Marrëveshjet me Kosovën duhet të zbatohen

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç deklaroi se e gjitha marrëveshjet me Kosovën, të nënshkruara në Bruksel, duhet të zbatohen. Sipas tij, ato...

Indiani tenton të kalojë kufirin me pasaportë të falsifikuar, ndalohet nga policia. Procedohet dhe një polak pasi…

Qafë Thanë Policia Kufitare në Qafë Thanë ka vënë në pranga një shtetas indian, pasi tentoi të dilte nga...

Rritet fluksi i refugjatëve që hyjnë nga Greqia në Shqipëri, si kalojnë përmes vijës kufitare

Muajt e fundit është rritur ndjeshëm numri i refugjatëve që vijnë nga vendet në konflikt në drejtim të Shqipërisë, me destinacion final...

Maqedonia e Veriut drejt hapjes së kufijve pa kushte, pritet vendimi nga qeveria

Maqedonia e Veriut pritet të hapë kufijtë e saj pa tampon të detyrueshëm. Me rënien e rasteve të COVID-19 ditët e fundit,...

“Serbia do të përpijë Kosovën dhe Shqipërinë”, ‘çmenden’ mediat serbe: Vuçiç është duke e risjellë perandorinë e Dushanit

Disa gazeta të mëdha serbe që konsiderohen të afërta me presidentin Vuçiç sot publikuan lajme që nxisin të tjera konflikte në Ballkan.

Itali, ministri Boccia: Zgjatja e gjendjes së jashtëzakonshme e pashmangshme

Zgjatja e gjendjes së jashtëzakonshme e lidhur me COVID-19 në Itali është e pashmangshme, tha sot ministri i Çeshtjeve Rajonale, Francesco Boccia.

Në pranga 90 shqiptarë dhe 27 të tjerë nga Kosova! Përfundojnë hetimet për operacionin anti-drogë ‘Karaburun’ në Itali

ITALI- Ka përfunduar hetimi paraprak për 237 italianë e shqiptarë të cilët akuzohen si të përfshirë në trafikimin e tonelatave droge të...

Negociatat, Mazi kërkon ndihmën e Italisë

Shqipëria kërkoi ndihmën e Italisë që Konferenca e Parë Ndërqeveritare për negociatat të zhvillohet brenda presidencës gjermane. Kryenegociatori i...

Bilanci në Maqedoninë e Veriut/ Shënohen 2 viktima nga COVID-19, më shumë të infektuar se të shëruar në 24 orët e fundit

Maqedonia e Veriut ka shënuar 2 viktima dhe 152 raste të reja në 24 orët e fundit. Nga 1630...

I bënë atentat në plazhin afër Romës, vdes pas 4 ditësh në spital shqiptari Selavdi Shehaj

38-vjeçari shqiptar, Selavdi Shehaj nuk ia ka dalë të mbijetojë 4 ditë pas atentatit në plazhin e Torvaianica, afër Romës.

Të fundit

Presidenti serb, Vuçiç: Marrëveshjet me Kosovën duhet të zbatohen

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç deklaroi se e gjitha marrëveshjet me Kosovën, të nënshkruara në Bruksel, duhet të zbatohen. Sipas tij, ato...

Kosovë : Janë regjistruar 54 raste të reja me covid-19 në 24 orët e fundit .

72 TË SHËRUAR DHE 54 RASTE ME COVID-19! Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në...

Biden dhe Trump do të përballen në debatin e parë presidencial

Presidenti amerikan, Donald Trump, dhe i nominuari demokrat Joe Biden do të ballafaqohen në debatin e parë të martën në mbrëmje, e...

Policia rrugore/ Aksion ‘blic’ për shoferët e dehur që drejtojnë makinën

Nisur nga gjendja rënduar e shkeljeve rrugore dhe përfshirja në ngjarje rrugore e disa mjeteve, Policia Rrugore organizoi kontrolle të befasishme për...

Hysni Gucati del para Speciales të enjten në ora 15:00

Të enjten, më 1 tetor në orën 15:00, në sallën e gjyqit të Dhomave të Specializuara të Kosovës (DHSK) në Hagë do...
- ISLAMSHOP.CH -