Shqipëria

Shkëputja e masivit shkëmbor, Elbasan-Tiranë ende e bllokuar

Vijon të jetë i bllokuar njëri sens i autostradës Elbasan-Tiranë, aty ku dje u shkëput një masiv shkëmbor nga skarpati anësor, duke bllokuar të...

Vrasja e Aleksandër Ndokës, kjo është pista më e re ku po hetohet

Vrasja e Aleksandër Ndokës, vëllait të ish-deputetit socialist, Arben Ndoka ka ngritur në këmbë policinë. Këta të fundit kanë ngritur një grup të gjerë...

Vetëm në 1 javë, 309 shqiptarë nuk janë lejuar të udhëtojnë për në BE. Shifrat e policisë

Policia Kufitare në të gjithë vendin ka intensifikuar punën, për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e paligjshmërisë në pikat e kalimit të kontrollit kufitar si...

Krijohet superagjencia, PD: Ja si Edi Rama po merr nën kontroll të dhënat e shqiptarëve

Me anë të deputetit Endri Hasa, Partia Demokratike ka denoncuar sot krijimin e një superagjencie që ka marrë nën kontroll të gjitha të dhënat...

‘Qeveri apo cirk lëvizës’, ish-ministri ka një mesazh për Edi Ramën

Qeveria shqiptare ka zhvilluar mbledhjen e saj të fundit në Shkodër. Kjo është e disata mbledhje që qeveria nën drejtimin e Edi Ramës i...

Mesazhi prekës i Arben Ndokës për vëllain e vrarë

Ish-deputeti i Partisë Socialiste, Arben Ndoka ka reaguar pas vrasjes së vëllait të tij një ditë më parë në hyrje të banesës së tij. Në...

Qeveria boshnjake dërgon 50 tonë drithëra ndihma në Shqipëri

Në një mbledhje urgjente, Qeveria e Federatës së Bosnje-Hercegovinës mori vendimin për dërgimin e 50 tonëve drithëra, nga këto 25 tonë misër dhe 25...

Bushati: Reforma në drejtësi garanton të drejtat e njeriut

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Ditmir Bushati, e ka konsideruar Ditën Ndërkombëtare të të Drejtave të Njeriut si “një moment të veçantë...

Basha: Ende nuk zgjedhim dot të lirë

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, në Ditën Ndërkombëtare të të Drejtave të Njeriut ka deklaruar se “27 vite pas ardhjes së demokracisë, ne...

Bushati: Bashkëqeverisje në Pukë

Në kuadër të mbledhjes së qeverisë në qarkun e Shkodrës, ministrat u ndalën në Bashkinë e Pukës për të diskutuar platformën e bashkëqeverisjes. Drejtuesi politik...

Të fundit

Në ‘luftë’ prej 1949/ Izraeli ndihmon armikun në ditët e vështira, dërgon mjekë në Liban

Që prej vitit 1949 nuk kanë një marrëdhënie diplomatike, madje e konsiderojnë njëra- tjetrën armike, e megjithatë në këtë situatë të vështirë...

Turqia do të dërgojë ndihmë mjekësore në Venezuelë

Turqia do të dërgojë ndihmë mjekësore në Venezuelë në kuadër të një marrëveshjeje bilaterale midis dy vendeve. Sipas një...

Si Të Përballesh Me Simptomat Fizike Të Ankthit

Përjetimi i ndjenjave negative, stresit, mërzisë apo ankthit pa dyshim që janë prezente tek çdo njeri në pjesë të caktuara të ditës...

Tropojë/ Punonjësi shkoi në spital pa shenja jete, arrestohet pronari i biznesit ku punonte

Specialistët e Seksionit për Krimet në Komisariatin e Policisë Tropojë arrestuan shtetasin Sh. M., 48 vjeç, banues në fshatin Bujan, pronar i...

Kungullurë – Receta Perfekte Për T’u Shijuar Gjatë Verës

Një shije perfekte për t’u provuar gjatë ditëve të verës pasi kungujt janë të freskët dhe të stinës. Plot...
- ISLAMSHOP.CH -