Siguria rrugore/ Nga gjobat te ulja e pikëve në patentë, ja ndryshimet në kodin penal, shumëfishohen gjobat për …

Ndryshimet në Kodin Rrugor parashikon të ashpërsojë masat ndaj drejtuesve të mjeteve që shkelin rregullat e qarkullimit, duke rritur kështu dhe vlerën...

Rama : Ja ku do të ndërtohet karantina nëse do jetë e nevojshme

Menjëherë pas kthimit nga Moska kryeministri Edi Rama mblodhi sot Komitetin Kombëtar të Sigurisë, lidhur me masat e marra deri më tani...

Maliq/ Po transportonin 8 shtetas të huaj, 4 persona në pranga dhe 1 në kërkim

4 shtetas kanë rënë në pranga në Maliq dhe një tjetër është shpallur në kërkim pasi u kapën duke transportuar 8 shtetas...

Durrës/ Moti i keq, vonesa në nisjen e trageteve

Dy tragetet e linjës Durrës – Bari, të cilët nuk mundën të lundronin natën e kaluar drejt destinacionit për shkak të erës...

Lleshaj: Do marrim masa të forta, koha që të zbatohet një model europian

Në Konferencën e Nivelit të Lartë “Siguria Rrugore 2020” ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj tha se në ndryshimet e reja në kodin...

Me kapele policie dhe armë pa leje/ Arrestohet 26-vjeçari në Durrës

Një 26-vjeçar është arrestuar nga policia në Durrës. Pas kontrollit të ushtruar nga shërbimet e Policisë në banesën e...

“S’jemi të detyruar, por kemi zgjedhur…”, ambasadorja amerikane citon kryeministrin Rama

Përmes disa postimeve të njëpasnjëshme në Twitter, ambasadorja amerikane në Tiranë, Yuri Kim ka cituar pjesëza të fjalimit të kryeministrit Edi Rama...

Vendimi/ Teatri i ri Kombëtar do të ndërtohet si investim me fonde publike, plotësohen kërkesat teknike të artistëve

Projekti i Teatrit të ri Kombëtar do të ndërtohet si një investim me fonde publike, për të plotësuar të gjitha kërkesat teknike...

“Deri më tani, asnjë rast i konfirmuar me koronavirus”, MSH: Japim 1 milion dollarë për mjete, ja pse vdiq pacienti nga Berati

“Janë testuar 13 raste të dyshuara te udhëtarë që kanë histori udhëtimi me vendet e prekura nga koronavirusi i ri dhe rezulton...

Ministri rus: Do nxisim dialogun Kosovë- Serbi

Në një konferencë të përbashkët mes kryeministrit Edi Rama dhe ministrit të Jashtëm të Federatës Ruse, Sergey Lavrov, ky i fundit tha...

Të fundit

A Është e Dëmshme Kërcitja e Kockave

Për shumë njerëz një nga gjërat e para që bëjnë sapo zgjohen nga gjumi është kërcitja e kockave dhe tërheqja e trupit.

Fërgesë e Ngrohtë me Gjizë e Hudhra

Fërgesa është padyshim një nga traditat më të hershme të kuzhinës shqiptare. E gatuar në mënyra të ndryshme në...

Omëletë e bardhë e shpejtë me dy lloje djathërash: Kafjall i përsosur i cili ju shkrihet në gojë!

Fjala është për omëletën e shpejtë nga të bardhët e vezëve, përgatitja e së cilës zgjat afro dhjetë minuta

Huawei ka prezantuar P40 Lite në heshtje dhe fshehtësi

Huawei do të prezantojë serinë e saj të re P40 në Paris më 26 mars. Sidoqoftë, Huawei po sjell tashmë P40 Lite...

“Përgjegjësia humanitare në Idlib nuk i takon vetëm Turqisë, por bashkësisë ndërkombëtare”

Ministria e Punëve të Jashtme e Gjermanisë porositi se përgjegjësia humanitare në Idlib nuk i takon vetëm Turqisë, por tërë bashkësisë ndërkombëtare...
- Reklamë -