Shqipëria

Shqipëri : Është rritur numri i të infektuarve , janë regjistruar 4 vdekje dhe 93 raste të reja në 24 orët e fundit

Koronavirusi vijon të marrë jetë njerëzish në vendin tonë, ashtu sikundër në të gjithë botën. Mësohet se gjatë 24 orëve të fundit,...

Komisioneri për Zgjerimin: Votoni Marrëveshjen e 5 Qershorit

Komisioneri për Zgjerimin, Oliver Varheley, me anë të një reagimi në Twitter ka reaguar lidhur me zhvillimet politike në vendin tonë duke...

Oficerët e policisë nën akuzë për korrupsionm ja si ndërtuan një skemë korrupsioni

Ardian B. është pronar i një dyqani të vogël në qytetin e Korçës, prej nga shet niseshte dhe pana për pastiçeritë si...

Ti kryeministër, unë president”, Rama reagon pas deklaratës së Bashës për ofertën: S’jam populli që e vendos këtë!

Pas deklaratave të ashpra të kryetarit të PD-së Lulzim Basha, vjen një reagim nga kryeministri Edi Rama...

Basha: S’ka nevojë, Listat e Hapura bëhen me ndryshime në Kodin Zgjedhor

Kreu i PD, Lulzim Basha ka bërë me dije se Listat e Hapura mund të ndryshohen brenda Kodit Zgjedhor, por Rama i...

Rama: S’mund të rikthehemi në mbyllje, por kontrolli i rregullave në rihapje me Polici e me Ushtri është i pamundur

Kryeministri Edi Rama ka shprehur qartë mendimin e tij se pavarësisht rritjes së rasteve nga COVID-19, nuk duhet të ketë një rimbyllje.

Xhaçka dhe Yuri Kim vizitë në Bazën Detare të Pashalimani

Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka me anë të një postimi në Facebook ka shpërndarë disa foto nga vizita e saj së bashku...

Kryemadhi e Basha: Çdo alibi për të prishur dakordësinë e 5 qershorit

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi së bashku me kreun e Partisë Demokratike, Lulzim Basha kanë zhvilluar një takim virtual...

Kreu i Gjykatës së Posaçme, Sandër Simoni është infektuar me covid-19

Koronavirusi ka prekur edhe organet e drejtësisë. Një gjyqtar ka rezultuar pozitiv me koronavirus. Mësohet se është infektuar kreu...

KPA konfirmon në detyrë Manjola Kajanin

Kolegji i Posaçëm i Apelimit konfirmoi në detyrë prokuroren Manjola Kajana, duke e çuar në 13 numrin e prokurorëve të SPAK.

Të fundit

Konferenca e Rektorëve kërkon nga Kuvendi, Qeveria dhe opozita të bëhen bashkë si në kohën e pavarësisë

Rektorët e universiteteve publike në Kosovë kanë kërkuar unifikim të partive politike, në pozitë dhe opozitë, për t’u ballafaquar me problemet me...

Zvicra do të ndërtojë dy qendra shëndetësore dhe një ambulancë në Shqipëri

Mbështetja e Zvicrës për përgjigjen ndaj dëmeve të shkaktuara nga tërmeti i Nëntorit duket se vazhdon, pavarësisht pandemisë,. Projekti...

Rama-Bashës: Mos na provokoni! S’ua kemi borxh as ne, as populli. Morët gjithçka deshët!

Kryeministri Edi Rama vazhdon t’i bëjë thirrje Bashës për çështjen e marrëveshjes së 5 qershorit, ku përsërit thirrjen që opozita jashtë parlamentit...

Në botë janë 562 mijë viktima dhe 12,6 milion të infektuar

Numri i të infektuarve nga Covid-19 në gjithë botën ka shkuar në mbi 12 milion, përkatësisht 12,631,065 sipas Worldometers.

Ambasada e SHBA-së: Kuvendi ka humbur shpërqendrimin, njerëzit e Kosovës meritojnë më mirë!

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë ka reaguar ndaj veprimeve të mbrëmshme që ndodhë në Kuvend, konkretisht sulmit verbal...
- ISLAMSHOP.CH -