Klos, banorët: Mos na e merrni ujin

Banorët e dy fshatrave të Njësisë Administrative Xibër të bashkisë Klos kanë protestuar,duke kundërshtuar shfrytëzimin e ujit në zonën e tyre në...

Kryeministri Rama vizitë në Rusi, takon kryediplomatin Lavrov

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, në cilësinë si kryetar i radhës i Organizatës për Siguri dhe Bashkëpunim në Evropë (OSBE), po...

Helmohen nxënësit në Bulqizë

Disa nxënës të një shkolle 9-vjeçare “Godvi” në Bulqizë janë helmuar, duke përfunduar në spital. Kanë dërguar në...

Spitali me 76 shtretër dhe 4 respiratorë, ajrimi duke hapur dritaret

TIRANË Në rast të një skenari të ngjashëm me Italinë, spitali infektiv në QSUT do të vihet i gjithi në dispozicion të...

Tragjike në Durrës, burri vret gruan me thikë brenda byrektores

Një ngjarje e rëndë sapo ka ndodhur në Durrës. Një grua është vrarë me thikë nga bashkëshorti i saj,...

Meta i jep titullin “Kalorës i Urdhrit të Skënderbeut” zyrtarit të lartë të CDU/CSU

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, çmoi me Titullin “Kalorës i Urdhrit të Skënderbeut” Kryekëshilltarin për Politikën e Jashtme të grupit parlamentar të...

Koronavirusi/ Shtohen masat në pikën doganore të Kapshticës

Në një kohë kur koronavirusi duket se po përfshin me shpejtësi mbarë globin, një shtim masash vihet re në Kapshticë.

Greva e urisë në Ballsh, një prej naftëtarëve dërgohet në spital

Sot, në ditën e dhjetë të grevës së urisë së naftëtarëve të Ballshit, këta të fundit rezufojnë shërbimin mjekësor.

Zjarr në një vilë 4-katëshe në Berat

Një zjarr ka rënë në një ndërtesë 4-katëshe në Berat. Banesa e shtetasit Nuri Hibro, që ndodhet prapa bashkisë së qytetit,në lagjen...

Vrasja në Rrëshen/ Familja Filopati hap dyert e mortit

Familjarët e Vladison Filopati dhe Esmeralda Filopati (33 vjeç), që kanë mbetur të vrarë në derë të shtëpisë së tyre në Kodër...

Të fundit

A Është e Dëmshme Kërcitja e Kockave

Për shumë njerëz një nga gjërat e para që bëjnë sapo zgjohen nga gjumi është kërcitja e kockave dhe tërheqja e trupit.

Fërgesë e Ngrohtë me Gjizë e Hudhra

Fërgesa është padyshim një nga traditat më të hershme të kuzhinës shqiptare. E gatuar në mënyra të ndryshme në...

Omëletë e bardhë e shpejtë me dy lloje djathërash: Kafjall i përsosur i cili ju shkrihet në gojë!

Fjala është për omëletën e shpejtë nga të bardhët e vezëve, përgatitja e së cilës zgjat afro dhjetë minuta

Huawei ka prezantuar P40 Lite në heshtje dhe fshehtësi

Huawei do të prezantojë serinë e saj të re P40 në Paris më 26 mars. Sidoqoftë, Huawei po sjell tashmë P40 Lite...

“Përgjegjësia humanitare në Idlib nuk i takon vetëm Turqisë, por bashkësisë ndërkombëtare”

Ministria e Punëve të Jashtme e Gjermanisë porositi se përgjegjësia humanitare në Idlib nuk i takon vetëm Turqisë, por tërë bashkësisë ndërkombëtare...
- Reklamë -