Shqipëria

OFL iu kërkon burimet e pasurisë 3 trafikantëve të drogës nga Lushnja e Kavaja

Operacioni Forca e Ligjit iu kërkon burimet e pasurisë 3 trafikantëve të dënuar për trafikim narkotikësh në Lushnje e Kavajë.

Spak rrëzon akuzën për grupin të strukturuar kriminal

Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka shpallur moskompetencën për 19 të arrestuarit në Kukës, që dyshohen për kultivim...

Alibeaj : Shqiptarët do paguajnë 109 milionë euro për luftën personale të Ramës me Bechetti-n.

Përmes një deklarate nga selia blu, Enkelejd Alibeaj thotë se shqiptarët po e paguajnë shumë shtrenjt qeverisjen e Edi Ramës, ndërsa sëfundmi...

Shqipëri : Është rritur sërisht numri i të infektuarve nga covid-19 , janë regjistrur 2 vdekje dhe 90 raste të reja gjatë 24 orëve...

Vijon të rritet frikshëm numri i të infektuarve me koronavirus në Shqipëri, ku gjatë 24 orëve të fundit është regjistruar një tjetër...

PS i përgjigjet opozitës: Kodin e ri Zgjedhor e votojmë më 23 korrik

Maxhoranca i përgjigjet opozitës për çështjen e marrëveshjes për Kodin Zgjedhor. Burime në mbledhjen e grupit të Partisë Socialiste...

Tabaku: Bastisja më e fundit e një qeverie të korruptuar me barrë në kurrizin e shqiptarëve

Ish deputetja e PD-së Jorida Tabaku, ka reaguar sërish përmes një statusi në facebook lidhur koncesionin për rrugën Milot-Fier.

Ambasada e Turqisë në Tiranë njofton mbi masat e reja të hyrjes në shtetin e tyre

Ambasada e Turqisë në Tiranë, ka njoftuar për masat e reja që ka ndërrmarë shteti i tyre për shtetas të huaj gjatë...

Balla : S’na bëni dot presion, marrëveshja e 5 qershorit nuk preket!

Pas largimit të opozitës parlamentare nga salal e Kuvendit, kreu i grupit Parlamentar të PS-së, Taulant Balla doli sërish në foltore për...

Gjykata cakton masë të re për Vladimir Gjutën.

Në burg që prej 10 shkurtit me akuzën se tentoi të hynte në selinë e PS, Vladimir Gjuta u njoh sot me...

Ambasadorja e SHBA-ve, Yuri Kim takim me Taulant Ballën

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Yuri Kim ka zhvilluar sot një takim me kreun e grupit parlamentar të PS-së, Taulant...

Të fundit

Kurti: Në Srebrenicë ka ndodhur gjenocid, këtë e ka vërtetuar edhe GjND

Me rastin e 25 vjetorit të masakrës së Srebrenicës, ish-kryeministri Albin Kurti ka ndarë pjesë nga fjala e Fouad Riad – Gjyqtar...

Basha : Ndryshimin nuk ka forcë ta ndalë askush!

Lideri i Partisë Demokratike, Lulzim Basha vjen me një mesazh të fortë, ndërsa i bën të qartë rivalit të tij politik, Edi...

Kosovë : Infekrologu Krasniqi gjendja është skajshmërisht e rënduar

Të premten janë konfirmuar 205 raste të reja me koronavirus në Kosovë. Ushtruesi i detyrës së drejtorit të ShSKUK’së,...

Goditet banda shqiptare e vjedhjes së skafeve në Greqi

Goditet në Greqi një bandë shqiptarësh që vidhnin skafe. Operacioni i policisë greke u përqendrua në Patra, Agrinjo, Astako dhe Ksiromero Aitiloakarnania.

Meta kujton viktimat e masakrës së Srebrenicës: Të mos lejojmë më mizori të tilla në rajonin tonë

Presidenti i vendit, Ilir Meta, përmes një statusi në Facebook ka kujtuar sot viktimat e pafajshëm të masakrës së ndodhur 25 vite...
- ISLAMSHOP.CH -