Shqipëria

Meta në Gjermani: Zgjerimi i NATO dhe BE në Ballkan, rol kyç për stabilitetin

Presidenti Ilir Meta gjatë vizitës në Qendrën Europiane “Xhorxh Marshall” në Garmish të Gjermanisë, ka folur mbi çështjet e sigurisë dhe integrimin euro-atlantik të...

Nisma e radhës e qeverisë Rama: Masa ndaj lokaleve që shërbejnë alkool për minorenët

Pas miratimit në Kuvend të nismës së qeverisë për mbylljen e lojërave të fatit më 1 janar 2019, kryeministri Rama ka njoftuar nismën e...

Kuvendi rrëzon për herë të dytë dekretin e Presidentit

Kuvendi rrëzoi për herë të dytë dekretin e Presidentit për Teatrin Kombëtar, duke i hapur rrugë ndërtimit të teatrit të ri. Në Komisionin e Veprimtarisë...

Kuvendi miraton mbylljen e lojërave të fatit

Kuvendi i Shqipërisë miratoi me 75 vota pro projektligjin për mbylljen e lojërave të fatit. Gjithashtu, Kuvendi miratoi po me 75 vota pro edhe projektligjin...

Basha: Do kundërshtojmë me forcë! Teatri, vija e kuqe

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha është shprehur kundër prishjes së Teatrit, duke u shprehur se ai është vija e kuqe dhe se me...

Durrës, protestë për shkollën

Një prej shkollave 9-vjeçare të Durrësit, “Jusuf Puka”, do t’i nënshtrohet rikonstruksionit të plotë, ndërsa nxënësit dhe mësuesit janë zhvendosur në turnin e pasdites...

Jepni me qira? Tatimet do verifikojnë kontratat

Tatimet do të verifikojnë të gjitha kontratat e qirave për të parë nësë taksat paguhen sipas vlerës dhe sipërfaqes së pronës. Madje kontrolli shkon edhe...

Kush është qyteti shqiptar që shpenzon në restorante më shumë se europianët

Thonë se ushqimi është një ndër kënaqësitë më të mëdha të jetës dhe se të paktë janë ata që e shijojnë vërtetë. Restorantet janë...

Shkumbini merr tokë. Banorët e Labinot-Fushë kërkojnë të merren masa

Disa dhjetëra hektarë tokë bujqësore janë rrëmbyer nga Lumi Shkumbin në fshatin Labinot-Fushë, në Elbasan. Mosmarrja e masave pritet të sjellë një situatë edhe...

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit: Deputetë, mos u bëni palë me vjedhjen!

Sot pritet që mazhoranca të rrëzojë dekretin e Presidentit Ilir Meta për ligjin për shembjen e Teatrit Kombëtar dhe Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit...

Të fundit

Vuçiç: Vendimi i Malit të Zi për kufijtë është politik

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, tha se vendimi i Malit të Zi për të mos hapur kufijtë për qytetarët serbë është “politik”.

Policia e Shtetit mesazh të rëndësishëm qytetarëve: Ja çfarë lejohet nesër, jo lëvizje me makina

Policia e Shtetit njofton të gjithë qytetarët se nga dita e nesërme do të jenë të hapura të gjitha bizneset, si dhe...

​Mitrovicë, 18 ditë pa asnjë rast me Covid-19

Kryetari i komunës së Mitrovicës, Agim Bahtiri ka thënë se janë bërë 17 ditë prej kur kemi pasur rastin e fundit pozitiv...

NASA miraton fluturimin e parë hapësinor me një raketë SpaceX

NASA miratoi sot lëshimin në hapësirë, për në 27 maj, të dy astronautëve me një raketë SpaceX, drejt Stacionit Ndërkombëtar Hapësinor (ISS),...

Balla në Elbasan: Në gjithë qarkun u mbështetën 2947 biznese

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla i shoqëruar nga deputetët e Qarkut të Elbasan dhe Kryetari i Bashkisë, Gledian...
- ISLAMSHOP.CH -