Shqipëria

Integrimi, Sobotka: Lufta kundër krimit të organizuar, pikë e rëndësishme në kërkesat e BE

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj priti sot Presidentin e Këshillit Kombëtar të Austrisë, Wolfgang Sobotka. Në qendër të takimit ishte thellimi i bashkëpunimit mes...

Kryemadhi: Banorët e Unazës së Re janë heronj të vërtetë

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi gjatë takimit me strukturat drejtuese të LSI së Tiranës, i ka bërë thirrje anëtarëve të LSI, por edhe të...

Zgjedhjet brenda PD, Basha: Model të ri kundër inkriminimit të politikës

Prej 23 nëntorit deri më 2 dhjetor, PD zhvillon zgjedhjet brenda për të zgjedhur kryetarët e rinj të degëve. Vetë kryetari i saj, Lulzim...

Shqiptarët e Turqisë mirëpresin Programin Kombëtar për Rininë

Koordinatori Nacional për Kulturë, Rini dhe Sport në Qeverinë e Kosovës z. Rexhep Hoti priti sot në takim anëtarin e Komisionit Parlamentar për Ballkan...

Nafta, çmimi nuk ulet. Rënia me 8 lekë për litër shkon si fitim për tregtarët

Rënia e ndjeshme e çmimit të naftës në tregjet ndërkombëtare gjatë muajve të fundit nuk ka sjellë përfitime për konsumatorët shqiptarë, të paktën deri...

Ambasadorja gjermane: Opozita të rikthehet në Kuvend

Ambasadorja gjermane Susane Schutz nga Korça ka apeluar për rikthimin e opozitës në parlamentin Shqiptar ndërsa është ndalur edhe tek deklaratat e një dite...

Legalizimet tek “Unaza e Re”, ALUIZNI skualifikon 107 objekte

Në faqen zyrtare të institucionit, thuhet se prej dy muajsh ALUIZNI ka filluar një punë paraprake për evidentimin e objekteve pa leje që preken...

Pranohen “dëmshpërblimet”. Banesa e biznese po vlerësohen nga ARRSH

Grupet e vlerësimit për kompesim kanë dalë të terren për të bërë matjet e ndërtesave, të cilat kanë dokumentacion të rregullt. Një hotel në zonë...

Paga që ndal emigrimin. BERZH: Mjaftojnë…

Banka Europiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BERZH) ka llogaritur që një shqiptar të bëjë një jetë normale dhe të mos kërkojë të emigrojë në...

Etilda Gjonaj: 150 të burgosur do të izolohen

“Nga puna operative e organeve ligjzbatuese dhe policisë rezulton se elementët kriminalë që vuajnë dënimin në burgje vijojnë të ruajnë lidhjet e tyre me...

Të fundit

Meta kujton viktimat e masakrës së Srebrenicës: Të mos lejojmë më mizori të tilla në rajonin tonë

Presidenti i vendit, Ilir Meta, përmes një statusi në Facebook ka kujtuar sot viktimat e pafajshëm të masakrës së ndodhur 25 vite...

Joe Biden përshëndet rifillimin e bisedimeve Kosovë-Serbi

Ish-nënpresidenti amerikan Joe Biden ka përshëndetur vendimin e udhëheqësve të Kosovës dhe Serbisë për të rifilluar dialogun për normalizimin e marrëdhënieve mes...

Manastirliu: 10 rregulla për sezon turistik të sigurt

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu, nëpërmjet një postimi në facebook u ka bërë apel qytetarëve dhe turistëve të tregohen...

Në arrati për 15 vite pas vrasjes së kunatit, ekstradohet në Shqipëri i shumëkërkuari.

Ekstradohet nga Italia drejt Shqipërisë shtetasi Dritan Karaj, 39 vjeç, i shumëkërkuar nga drejtësia shqiptare, i dënuar me 19 vjet burg, për...

Meta kthen ndryshimet në ligj: Krijon hapësira për keqpërdorimin e policisë në proceset zgjedhore

Presidenti Ilir Meta ka kthyer për rishqyrtim në Kuvend sërish një tjetër ligj. Bëhet fjalë për ligjin nr. 74/2020 “Për vlerësimin kalimtar...
- ISLAMSHOP.CH -