Te ndryshme

Nagorni-Karabak/ Pëshkallëzohet konflikti mes Armenisë dhe Azaerbajxhanit, ndërhyn SHBA

Tensionet e vazhdueshme mes Armenisë e Azerbajxhanin shpërthyen së fundi në rajonin e shumëdiskutuar të Nagorni-Karabakut, ku të palët akuzojnë njëra-tjetrën për...

Si të pastrojmë këpucët e bardha, 8 mënyra të thjeshta me produkte shtëpiake

Këpucët e bardha janë pjesë e garderobë së të gjithëve pothuajse. Fatkeqësisht, meqenëse ato bëhen...

SHBA/ Grindje politike për vendin e mbetur bosh në Gjykatën e Lartë

Në Uashington ka filluar beteja politike lidhur me zëvendësimin e gjykatëses së Gjykatës së Lartë Ruth Bader Ginsburg, vdekja e së cilës...

Gratë e Boboshticës, Mjeshtre të Përgatitjes së Rakisë

Në shtëpitë boboshtare, fshatit të njohur për manat shekullore rakia e prodhuar prej tyre nuk mungon asnjëherë. Qerasja me...

20 zogj ekzotikë që duket se vijnë nga një tjetër planet!

Një larmishmëri e jashtëzakonshme speciesh, pupla të blerta, të kadifenjta ose të kuqërremta. Karakteristika fizike...

Protesta të hotelierëve në Madrid për shkak të COVID-19

Pronarët e objekteve hotelerike sot kanë protestuar në Madrid për shkak të masave dhe pasojave të shkaktuara nga koronavirusi (COVID-19).

Fillo të thuash JO! 4 shenja që tregojnë se po jep më shumë nga sa duhet!

Ndonëse mirësia dhe dhembshuria janë virtyte që vlerësohen shumë, shpesh merren për dobësi. Andaj duhet të ekzistojë një kufi të të ‘dhënit’,...

Burrat që nuk kanë frikë të jetojnë nën hijen e bashkëshorteve të tyre të fuqishme

Shpesh dëgjojmë njerëzit që thonë se pas çdo burri të madh, gjithmonë qëndron një grua e shkëlqyer. Por gjërat nuk mund të...

Çfarë Duhet të Përfshini në Mëngjesin Tuaj që të Jeni Të Ngopur më Gjatë

I mbani mend gjyshet kur këmbëngulnin për rëndësinë e një mëngjesi të pltoë? Epo kanë patur një të drejtë.

Rama: Vendosëm të ndihmojmë familjen e të miturit që humbi jetën me 500 mijë lekë të reja

Kryeministri Edi Rama ka bërë me dije se qeveria shqiptare do të ndihmojë familjen e 10- vjeçarit që humbi jetën në Kakavije...

Të fundit

Franca ka frikë: Terapia intensive mund të shkojë drejt kolapsit. Trembet edhe Merkel

Europa i trembet shtimit të rasteve me Covid-19. Spanja kryeson rënditjen me mbi 730 mijë të infektuar. Franca numëron...

Meta pret Koordinatoren e re Rezidente të OKB-së në Shqipëri: Uroj një bashkëpunim të shkëlqyer mes vendit tonë e KB

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka pritur sot në një takim Koordinatoren e re Rezidente të OKB-së në Shqipëri, znj.Fiona McCluney, me...

“Kush pyet o vlla”, banesa iu shemb nga tërmeti, familja në Kurbin: A rrihet në çadër? Nuk dua luks, veç shtëpi të fus kokën...

Fillimi i sezonit të shirave dhe të ftohtit ka nxjerrë në pah situatën e vështirë që po kalojnë qindra familje, 10 muaj...

Të gjithë ‘vrapojnë’ në orët e fundit, shkon rreth 500 numri i aplikuesve për hetues në ‘FBI-në shqiptare’

Teksa mesnata e ditës së sotme mbyll aplikimet për hetues në Byronë Kombëtare të Hetimit apo siç është quajtur ndryshe FBI-ja shqiptare,...

Rama quajti Bashën ‘shalqi me provë’/ Reagon Salianji: Shqiptarët s’kanë çfarë të presin më, kryeministri është kungull që si hyri doli

Ish-deputeti i PD-së Ervin Salianji, ka reaguar në rrjetet sociale, pasi kryeministri Edi Rama e konsideroi liderin e opozitës Lulzim Basha “shalqi...
- ISLAMSHOP.CH -