Lëvizja për Drejtësi / Koprani: Partitë në pushtet nuk e zgjasin një mandat të plotë për shkak të interesave personale…..

GAZETARI Ju falenderojmë zoti Koprani që pranuat të jeni sot në këtë intervist me ne. Ju para do ditësh u...

Koronavirusi, ministri italian: Kemi izoluar virusin, lajm me rëndësi ndërkombëtare!

“Ne kemi izoluar virusin”, kështu tha Ministri i Shëndetësisë italiane, Roberto Speranza në një konferencë për shtyp në Spallanzani. “Të izolosh virusin do të thotë...

Vendet më të rrezikshme për të udhëtuar në 2020, ja ku renditet Shqipëria (HARTA)

Specialistët ndërkombëtarë të mjekësisë dhe sigurisë SOS Ndërkombëtar kanë bërë publike hartën e tyre të vendeve më të rrezikshme në planet për vitin 2020....

Hiljana Biba studentja e Fakultetit të Mjekësisë sjell “Tri Ditë dhe Dy Netë” udhërrëfyes për adoleshentët

Ato orë të shtyra…Mendova se Hektori mund të shfrytëzonte shansin. E kontrolloja telefonin aq shpesh, sa për pak mu shkarkua bateria. Ai kurrë nuk më telefonoi. Kisha...

Ford me mbetjet e kokrrës së kafesë do të prodhojë pjesë të automjeteve

Gjiganti i automjeteve me bazë në SHBA, Ford Motor Company, do të përdorë mbeturinat e kafesë për prodhimin e pjesëve të automjeteve, bëri të...

KËSHILLA PSIKOLOGJIKE PAS NJE TRAUME

Shumë mesazhe kam marrë nga të rinj të panikuar që pyesin si të manaxhojne frikën, ankthin pas ngjarjes së tmerrshme e tronditëse të tërmetit. Së...

Raporti/ Nuk ndalen shqiptarët, 21% më shumë aplikime për azil në janar-shtator

Ndonëse kanë normën më të lartë të refuzimit të kërkesave dhe jetojnë në një vend që nuk ka luftë apo konflikte etnike, asgjë nuk...

Kryespiuni rus i zhgënjyer në Beograd

Sergej Narishkin, shef i Shërbimit të Jashtëm të Inteligjencës së Rusisë ka thënë i zhgënjyer në Beograd...

Lego po teston një mënyrë për të ricikluar kubet

Prodhuesi danez i lodrave Lego nuk dëshiron që kubet e tij plastikë të hidhen në plehra, dhe...

Shkëputet ajsbergu 315 miliardë ton, më i madh se Tirana

Një ajsberg gjigant është shkëputur nga Antarktika, dhe kjo është shkëputja më e madhe në 50 vitet e fundit.

Të fundit

Si ta ndalojmë Alexa-n që të mos regjistrojë bisedat private

E vetmja mënyrë për të ndaluar regjistrimin e Amazon Alexa në shtëpi është ta ndalni atë. Nëse nuk dëshironi...

Nëse keni njolla të bardha në dhëmbë, patjetër lexojeni këtë tekst!

Nëse keni njolla të bardha në dhëmbë madje përherë – është shenjë për t’u brengosur, thonë stomatologët Fjala është...

Kur jemi duke fjetur mund të mësojmë një gjuhë të huaj, e pohon shkenca

Ndërsa ne nuk mund të punojmë ose gatuajmë saktësisht në të njëjtën kohë, truri ynë është shumë aktiv teksa jemi në gjumë

Kaçamak me kërpudha

Për kafjall, darkë, por bën edhe për drekë… Kurdo që ta përgatitni, këtë ushqim do ta pëlqeni menjëherë! –...

Si të kuptoni nëse dikush ka hapur email-in që i keni dërguar

Për dallim nga mesazhet me tekst, të cilat vijnë me njoftimin kur lexohet mesazhi, të dish nëse një person ka lexuar apo...
- Reklamë -