Te ndryshme

Ministri Britanik jep dorëheqje për çështjen e shkeljes së masave

Në letrën e tij të dorëheqjes, Ross, anëtar i Partisë Konservatore në pushtet, tha se "një shumicë e madhe e njerëzve" nuk...

Shqipëri : 6 raste të reja me koronavirus në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë raporton se gjatë 24 orëve të fundit kanë rezultuar pozitivë me koronavirus 6 persona,...

Të drejtosh në kohë pandemie duke ruajtur sigurinë dhe vazhdimësinë e suksesshme te biznesit

Intervista/ Ing. Arjan Tase: Të drejtosh në kohë pandemie duke ruajtur sigurinë dhe vazhdimësinë e suksesshme te biznesit Inxhinjeri...

Pritet vendimi i ekspertëve të shëndetësisë dhe miratimi i protokollit të plazhit

Çelja e sezonit turistik do të varet nga përhapja e koronavirusit përgjatë lehtësimit të masave këto dy javë. Nëse...

Kjo është koha kur mund të lëvizni, nga sot e deri më 4 maj

Orari i lëvizjes përsëri ka ndryshuar.Ministria e Shëndetësisë ka publikuar orarin e ri të lëvizjes që vlen nga sot, e deri më...

Belgjikë, rritet numri i të vdekurve nga COVID-19

Në një deklaratë, Qendra e Krizës në Belgjikë njofton se me 660 raste të reja në 24 orët e fundit numri i...

Studimi kinez: 100% e pacientëve të testuar kishin fituar antitrupa kundër COVID-19

Një studim kinez i Universitetit Chongqing ka dalë në konkluzionin se 100% e pacientëve të testuar me testime serologjike IgG kanë fituar...

Itali: 382 viktima në 24 orët e fundit nga Covid-19.

Bie numri i të infektuarve nga koronavirusi në It ali. Buletini i fundit i lëshuar nga Mbrojtja Civile thote se numri i...

Turqia shënon 100-vjetorin e themelimit të Kuvendit

Turqia sot shënon 100-vjetorin e themelimit të Kuvendit të Madh Popullor të Turqisë (TBMM) dhe në të njëjtën kohë, festën e Sovranitetit...

Nga nesër ndryshon ora, akrepat shkojnë 60 minuta para

Në natën mes të shtunës dhe të dielës (28-29 mars) fillon llogaritja verore e kohës, ora do të shkojë 60 minuta përpara....

Të fundit

Si u sekuestruan 195 kg kanabis në një kamion në Kapshticë, 4 në pranga

Policia e Korçës ka zbardhur dhe dokumentuar skemën e ngjarjes së sekuestrimit të 195 kg kanabis, vë në pranga 4 shtetas dhe...

Këshilli Politik mblidhet sërish sot në orën 17:00

Takimi i radhës i grupit negociator për reformen zgjedhore do të zhvillohet sot në ora 17:00 tek Pallati Kongreseve.

Përmirësoni tretjen me vaj ulliri – 4 kura natyrale që mund t’i përgatisni në shtëpi

Problemet me stomakun , fryrja apo dhimbja e bakut janë simptoma që ju ndikojnë jetën e përditëshme. Këto probleme...

Vuçiç: Vendimi i Malit të Zi për kufijtë është politik

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, tha se vendimi i Malit të Zi për të mos hapur kufijtë për qytetarët serbë është “politik”.

Policia e Shtetit mesazh të rëndësishëm qytetarëve: Ja çfarë lejohet nesër, jo lëvizje me makina

Policia e Shtetit njofton të gjithë qytetarët se nga dita e nesërme do të jenë të hapura të gjitha bizneset, si dhe...
- ISLAMSHOP.CH -