Categories Archives: Teknologji

Facebook teston një opsion të ri.

Gjiganti i rrjeteve sociale, Facebook po teston një opsion të ri të quajtur “downvote”, i cili do t’u mundësojë përdoruesve që të fshehin komentet dhe të vendosin reagime për të. Aktualisht butoni i ri “downvote” po testohet vetëm n ...

Të sëmurë nga telefoni.

Celulari është shndërruar në një mjet të pandashëm për të gjithë. Fëmijë, të rinj, të rritur, kudo në rrugë, stacione autobusi, bare e restorante i gjen me kokën poshtë te celulari, në internet. Kjo po na shkakton pasoja të rënda, si ...

Xiaomi Mi 7 vjen me 8GB RAM.

Xiaomi Mi 7 do të lansohet në Kongresin Botëror Mobil këtë muaj, kjo është konfirmuar më parë nga kompania. Tani duket sikur ne kemi disa detaje për Xiaomi Mi 7, telefoni do të vijnë me 8GB RAM. Pajisja që zëvendëson, Mi6 vjen me zgjedhje p ...