Çavuşoğlu: Nëse BE merr vendime shtesë kundër Turqisë, ne do të përgjigjemi

Mos i humb

Shtyhet takimi i dialogut Kosovë-Serbi në Bruksel, shkak situata nga Covid-19

Takimi i ri në nivel ekspertësh mes Kosovës dhe Serbisë, i parashikuar të mbahej të hënën në Bruksel, është shtyrë, siç thuhet,...

Në pranga 90 shqiptarë dhe 27 të tjerë nga Kosova! Përfundojnë hetimet për operacionin anti-drogë ‘Karaburun’ në Itali

ITALI- Ka përfunduar hetimi paraprak për 237 italianë e shqiptarë të cilët akuzohen si të përfshirë në trafikimin e tonelatave droge të...

Turqia teston vaksinën e parë kundër Covid-19

Mjekët turq të hënën i dhanë gjilpërën e parë të vaksinës kundër koronavirusit një punonjësi shëndetësor. Asım Baştürk, 53-vjeç,...

Greqia zgjat masat kufizuese ndaj COVID-19: Kufiri me Shqipërinë mbyllur deri më 12 tetor

Situata e përkeqësuar në Athinë me COVID-19 ka detyruar qeverinë greke të zgjasë masat kufizuese duke mbajtur mbyllur kufirin edhe për 12 ditë me...

Ministri turk i Punëve të Jashtme, Mevlüt Çavuşoğlu, ka deklarua se: “Në rast se BE merr vendime shtesë kundër Turqisë nuk do të kemi zgjidhje tjetër përveçse të përgjigjemi”

Në konferencën e përbashkët për media pas takimit në Ankara me shefin e diplomacisë evropiane, Josep Borrel, ministri turk i Punëve të Jashtme, Mevlüt Çavuşoğlu, ka deklarua se, “Në rast se BE merr vendime shtesë kundër Turqisë nuk do të kemi zgjidhje tjetër përveçse të përgjigjemi”.

Shefi i diplomacisë evropiane, Josep Borrell, nga ana e tij, tha se “Kemi nevojë për më shumë bashkëpunim me Turqinë”.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

BERZH: Ekonomia e Kosovës pritet të tkurret për 5 përqind si pasojë e pandemisë

Ekonomia e Kosovës pritet të tkurret rreth 5 për qind këtë vit si pasojë e pandemisë me koronavirus, mirëpo vitin e ardhshëm...

Aliyev: Luftojmë derisa ushtria armene të largohet nga tokat tona

Presidenti i Azerbajxhanit, Ilham Aliyev, u zotua se do të luftojë derisa forcat armene të largohen nga territori i kontestueshëm i Nagorno...

Nga politika te koronavirusi/ Pesë momentet kryesore të debatit mes Trump dhe Biden

Debati i parë i zgjedhjeve presidenciale të vitit 2020 ishte i zjarrtë nga fillimi deri në fund. Presidenti Donald...

Zbardhet vendimi i qeverisë për punësimin e 1 mijë mësuesve, ja si do të rekrutohen dhe paguhen

Këshilli i Ministrave ka vendosur në mbledhjen e djeshme të punësojë 1 mijë mësues shtesë, për shkak të situatës së krijuar nga Covid-19...

KU QËNDRON SHPËTIMI?

Një përshkrim profetik, udhëzim hyjnor për secilin që e dëshiron shpëtimin e lirinë në kohë sprovash dhe të shkatërrimit, atëherë kur Ukbeh...