Çavusoglu: Turqia do të forcojë bashkëpunimin me Ballkanin

Mos i humb

Përshkallëzohet protesta në SHBA, 4 oficerë policie qëllohen me armë

Përshkallëzohet dhuna në protestat që ka pushtuar qytetet kryesore amerikane për vrasjen e afroamerikanit George Floyd. Në incidentin më të fundit raportohen...

Durrës : Interpoli arreston 49-vjecari i dënuar për trafik droge

Një tjetër i kërkuar nga drejtësia italiane, për trafikim të narkotikëve, bie në prangat e Policisë. Në vijim të...

OFL ndalon në Kukës, iu kërkon burimet e pasurisë dy të dënuarve për krime të rënda

Operacioni Forca e Ligjit ka zbritur në Kukës, ku ju ka dërguar kërkesë për vetëdeklarimin e burimeve të pasurisë dy personave të...

Covid-Kina e gatshme të punojë me Gjermaninë dhe BE për të mbështetur OBSH

Gjatë një telefonate me kancelaren gjermane Angela Merkel për të katërtën herë që nga shpërthimi i pandemisë,...

Ministri i Punëve të Jashtme i Turqisë, Mevlut Çavusoglu, ka deklaruar se Turqia do të forcojë bashkëpunimin me Ballkanin.

Kryediplomati turk merr pjesë në Dialogun Strategjik në Samitin e Liderëve të Ballkanit Perëndimor, të organizuar nga Forumi Ekonomik Botëror në Gjenevë.

Në llogarinë e tij në Twitter, Çavusoglu potencoi mbështetjen e Turqisë për të vazhduar “paqen dhe stabilitetin e qëndrueshëm” në Ballkan.

“Do të vazhdojmë bashkëpunimin tonë me gjeografinë e Ballkanit”, tha Çavusoglu.

Ai pritet të zhvillojë takime dypalëshe me krerët e delegacioneve të tjera në samit.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Lista me ushqimet e përditshme që treten shpejt dhe mbajnë trupin në formë

Humbja e peshës së tepërt mund të kthehet në një sfidë të vërtetë nëse nuk kujdeseni rreptësisht për ushqimet tuaja. Në shumë...

Nuk ka asnjë sekondë për humbje: Duhet menjëherë të veproni kështu nëse fëmija fillon të ngufatet!

Lodrat e imëta apo objektet të cilat vogëlushët i fusin në gojë janë shkaktare madje për vdekjen e një të tretës së...

Xiaomi Mi CC 10 vjen me një zmadhim optik 12x

Sipas informatave të reja, telefoni i mençur i radhës nga Xiaomi do të bëjë përshtypje me kamerën e tij.

Gjuha shqipe, një ndër gjuhët më të vështira për t’u mësuar nga të huajt

Përvetësimi i gjuhës shqipe është mjaft i vështirë dhe kërkon një sforcim të madh për ta mësuar. Ky është...

ISLAMI DHE MBROJTJA NGA SËMUNDJET

Dr. Amel Kurtishi Islami është një fe që e konsideron dhe e vlerëson shëndetin...