Cikloni “Bulbul” godet Bangladeshin dhe Indinë, 14 të vdekur

Mos i humb

Në Maqedoninë e Veriut, 52 raste të reja me Covid-19 dhe 4 viktima

Janë rritur në mënyrë drastike rastet dhe viktimat nga COVID-19 në Maqedoninë e Veriut. 52 raste të reja dhe 4 viktima janë...

Oliver Varhelyi: Palët politike në Shqipëri të arrijnë marrëveshje!

Komisioneri për Zgjerimin e BE, Oliver Varhelyi ka reaguar sërish për reformën Zgjedhore në Shqipëri. Përmes një mesazhi të...

Prezantohen si policë, i marrin para menaxheres së një spitali në Prishtinë

Menaxherja e një spitali, ka raportuar se në banesën e saj kanë shkuar dy të panjohur dhe janë prezantuar si policë, të...

Durrës : Interpoli arreston 49-vjecari i dënuar për trafik droge

Një tjetër i kërkuar nga drejtësia italiane, për trafikim të narkotikëve, bie në prangat e Policisë. Në vijim të...

Si pasojë e stuhive dhe shirave intensivë që ka shkaktuar cikloni “Bulbul” i cili ka goditur Bangladeshin dhe Indinë kanë humbur jetën të paktën 14 persona.

Si pasojë e aksidenteve dhe fatkeqësive nga shirat intensivë në zonat të ndryshme të rajonit Bengali Perëndimor në Indi kanë humbur jetën 7 persona.

Ndërkohë që zyrtarët indianë kanë njoftuar se për shkak të ciklonit janë rrëzuar një numër i madh i pemëve dhe janë këputur linjat e furnizimit të energjisë.

Në një deklaratë nga llogaria e tij në Twitter, kryeministri indian Narendra Modi ka vënë në dukje se ka biseduar me kryetaren e rajonit të Bengalit Perëndimor, Mamata Banerjee. “Nga qendra kemi siguruar të gjithë ndihmën e mundshme”, tha ai.

– Në Bangladesh 7 të vdekur

Për shkak të ciklonit i cili është efektiv në rajonet bregdetare të Bangladeshit deri më tani kanë humbur jetën 7 persona.

Ministri i shtetit përgjegjës për menaxhimin e katastrofave, Enamur Rahman tha se në rajonet bregdetare të vendit janë dëmtuar 5.000 shtëpi.

“Para se cikloni të godiste vijën bregdetare u evakuuan më shumë se 2 milionë”, persona tha Rahman, duke shtuar se janë anuluar lejet e punonjësve të sektorit publik në 13 zonat që ndodhen në vijën bregdetare.

Ndërsa Ministria e Bujqësisë ka njoftuar se më shumë se 200 mijë hektarë tokë bujqësore janë dëmtuar.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Facebook do ta sjellë së shpejti CatchUp, aplikacionin e ri vetëm për thirrje

New Product Experimentation Team ka bërë të ditur se do ta sjellë së shpejti, një aplikacion të ngjashëm me Houseparty, por vetëm...

Tërshëre me çokollatë dhe banane

Po ju sjellim recetën e shkëlqyeshme për një kafjall pak më ndryshe, i cili njëherësh do t’ju ëmbëlsojë Përbërësit:

Hormoni i stresit bllokon të mbajturit mend

Hormoni, të cilin e prodhon organizmi i njeriut kur është nën ndikimin e stresit, ndikon në humbjen e të mbajturit mend, kanë...

Nga koha tek jeta e përtejme, 10 mitet enigmatike universale që vazhdojnë të na magjepsin

Të gjithë ne kemi një dëshirë të brendshme, që kërkon përgjigje për pyetjet më themelore që shtron sot njeriu. Nga kemi ardhur?...

Tani mund të fshini postimet e vjetra në Facebook pa fshirë llogarinë tuaj!

Facebook ka lëshuar një veçori të re për t’ju lejuar të shihni gjithçka që keni postuar në platformën më të madhe të...