Cilat janë pasojat e mungesës së jodit në organizmin tuaj!

Mos i humb

Rëndohet situata në Kosovë, ndërrojnë jetë në pak orë dy pacientë me koronavirus

Vdesin dy persona si pasojë e koronavirusit në Kosovë Dy persona kanë vdekur si pasojë e koronavirusit, ka bërë...

Apeli i ri i IKShP-së: E kemi ende situatën nën kontroll, ju lutem rrini në shtëpi

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka lëshuar një apel tjetër sa i përket gjendjes me koronavirusin në Kosovë, specifikisht respektimit të masave...

SHBA, rritet në 5.000 numri i të vdekurve nga COVID-19

Numri i të vdekurve nga koronavirusi i ri (COVID-19) në SHBA ka tejkaluar shifrën 5.000, tregojnë të dhënat nga Universiteti "Johns Hopkins".

Një virus i vetëm i vuri në sprovë të gjithë

Nëse dikush do të kishte parashikuar disa muaj më parë shtimin e kontrolleve kufitare, anulimin e shumicës së fluturimeve ndërkombëtare, mbylljen e...

Nëse flokët filluan të përkeqësohen dhe lëkura juaj është më e tharë, ky mund të jetë sinjali i parë që trupi juaj është në deficit me jod.

Për shkak se rregullon nivelin e hidratimit të lëkurës, jodi forcon dhe rigjeneron folikulin e flokëve.

Nëse ju keni filluar papritur të fitoni peshë, alarmi për të vizituar një mjek dhe për të përcaktuar nëse keni mungesë jodi është edhe më i fuqishëm.

Çfarë tjetër është një tregues se keni këtë problem?

-Ndiheni të lodhur

– Keni filluar të harroni

– Jeni në depresion dhe në ankth

– Keni ngërçe në qafë

– Keni rrahje të ngadalësuara të zemrës

– Nuk arrini të mbeteni shtatzënë.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

SHBA, numri i të vdekurve nga COVID-19 tejkalon shifrën 11.000

Sipas të dhënave të Universitetit amerikan Johns Hopkins, numri i të vdekurve nga koronavirusi i ri (COVID-19) në SHBA është rritur në...

Italia raporton 604 vdekje nga COVID-19, ulet numri i infektimeve

Italia ka njoftuar 604 raste të reja të vdekjeve nga koronavirusi i ri (COVID-19), duke e çuar numrin e përgjithshëm të vdekjeve...

Turqi, numri i vdekjeve nga COVID-19 rritet në 725

Turqia ka konfirmuar mbi 76 raste të vdekjeve nga koronavirusi i ri (COVID-19) në 24 orët e fundit, duke e çuar në 725...

Kontingjenti i parë me ndihma mjekësore nga Turiqa mbërrin nesër në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë, përmes një njoftimi zyrtar, ka bërë të ditur se të mërkurën më 8 prill 2020, në Aeroportin Ndërkombëtar “Adem...

COVID-19: Pas 76 ditëve Kina heq bllokimin në Wuhan

Pas 76 ditëve Kina ka hequr bllokimin në qytetin Wuhan, që ishte imponuar për të luftuar pandeminë e koronavirusit të ri (COVID-19).