COVID-19, Palestina zgjat bllokimin për një muaj

Mos i humb

Shkon në 5 milionë e 590 mijë numri i të infektuarve, mbi 347 mijë të vdekur nga Covid-19

Numri i rasteve të reja dhe vdekje nga Covid-19 vazhon të rritet por me ritme më të ngadalta. Sipas ekspertëve, vala e...

Vetëm 55% e punonjësve kanë përfituar pagën prej 40 mijë lekësh

Janë rreth 97 mijë punonjës që u është miratuar pagesa prej 40 mijë lekësh si pjesë e paketës së dytë financiare dhe...

Rihapet pas 3 muajsh bursa e New York-ut

Sigurisht që do të bëjmë para. Ky është Nju Jorku – thotë guvernatori Endriu Cuomo, ndërsa hyn në makinën e tij pasi...

Shqipëri : Konfirmohen 25 raste pozitive në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë raporton se gjatë 24 orëve të fundit kanë rezultuar pozitivë me koronavirus 25 persona. Në total,...

Palestina ka njoftuar se do të zgjasë bllokimin e pjesshëm të vendit për të frenuar koronavirusin e ri (COVID-19).

Në llogarinë e tij në Twitter, sekretari i përgjithshëm i Organizatës për Çlirimin e Palestinës, Saeb Erekat, shkroi se presidenti palestinez, Mahmoud Abbas, ka zgjatur bllokimin për një muaj.

Më herët, kryeministri palestinez, Mohammad Shtayyeh, tha se një bllokim i pjesshëm është zbatuar nga ora 10 e mëngjesit deri në 5 pasdite në të gjitha krahinat.

Sipas vendimit, duke përjashtuar farmacitë, të gjitha kompanitë tregtare do të qëndrojnë të mbyllura pas orës 5 pasdite.
Deri më tani, në Palestinë janë konfirmuar 161 raste të koronavirusit.

Pasi për herë të parë u shfaq dhjetorin e kaluar në Wuhan të Kinës, COVID-19 është përhapur në rreth 200 vende dhe rajone në mbarë globin.

Të dhënat nga Universiteti John Hopkins me bazë në SHBA tregojnë se infektimet nga ky virus në të gjithë botën tejkaluan shifrën 1 milion, me mbi 53 mijë vdekje dhe mbi 211 mijë të shëruar.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Rusi, rritet mbi 370 mijë numri i rasteve me COVID-19

Në një deklaratë nga Qendra e Kontrollit dhe Parandalimit të Infeksionit të Koronavirusit në Rusi thuhet se në 24 orët e fundit...

Vuçiç: Vendimi i Malit të Zi për shtetasit e Serbisë është politik

Ai para gazetarëve tha se Serbia nuk do të marrë vendim për ndalimin e shtetasve malazezë në kufijtë e tyre.

Ekonomia e Eurozonës në vitin 2020 do të tkurret 8 deri 12 për qind

Shefja e Bankës Qendrore Evropiane (BQE), Christine Lagarde, tha se ekonomia e Eurozonës këtë vit do të tkurret prej 8 deri 12...

Japonia ka përgatitur pakon më të madhe të stimujve ekonomikë në botë

Sipas mediave japoneze, buxheti shtesë rekord u miratua nga kabineti i kryeministrit Shinzo Abe, ndërsa qëllimi i tij kryesor është të ndihmojë...

Maqedonia e Veriut konfirmon tre vdekje dhe 25 raste të reja me COVID-19

Gjatë 24 orëve të fundit janë bërë 622 testime, ndërsa janë regjistruar 25 raste të reja me COVID-19, ndërsa Instituti për shëndet...