Covid në Itali/ Regjistrohen 1458 të infektuar dhe 7 viktima në 24 orët e fundit

Mos i humb

Vaji i Peshkut – Përse Duhet Të Tregoni Kujdes Me Vitaminat D, E dhe A

Vaji i peshkut është yndyra që merret nga indet e peshkut siç është harenga, peshku ton, skumbria dhe sardelet.

VV-ja i vlerëson shumë të dëmshme 100 ditët e Qeverisë, fton Hotin për raportim në Kuvend

Lëvizja Vetëvendosje i ka vlerësuar si shumë të dëmshme 100 ditët e para të qeverisë Hoti. Përmes një komunikate...

Fërgesë me Presh dhe Gjizë – Receta Fantastike me Shije të Mirë

Një recetë fantastike që të përfshin tërësisht me shijen e saj fantastike. Përgatitet krejt lehtë dhe shpejt dhe ka...

U ekzekutua dje pas 5 orësh rezistencë/ Detajet: Lefter Zhidru lidhje me bandat në Elbasan, Vlorë dhe Sarandë

Të tjera detaje mësohen për 71-vjeçarin e ekzekutuar dje nga policia në Elbasan, Lefter Zhidru. Zhidru me origjinë nga...

Sipas të dhënave nga Ministria e Shëndetësisë Italiane, gjatë 24 orëve të fundit në vend janë regjistruar 7 viktima nga koronavirusi

Totali i vdekjeve që nga fillimi i emergjencës shëndetësore është rritur në 35.610

Autoritetet e shëndetësisë raportuan gjithashtu se sot u regjistruan edhe1458raste të reja pozitiv, për një total prej 287 755 të prekurish nga Covid.

Gjithashtu pati edhe 443 të shëruar, për një total prej 213.634 raste pacientësh.

Në Rajonin e Lombardisë gjatë 24 orëve të fundit u raportua për 3 viktima dhe 265 raste të reja pozitiv.

Numri i përgjithshëm i vdekjeve në Rajon ka shkuar në 16 899 kurse totali i rasteve pozitive, që prej fillimit të pandemisë, është rritur në 103 339.

Ministri italian i Shëndetësisë, Roberto Speranza tha sot se në fund të dimrit do të kemi shpëtuar nga koronavirusi.

“Ne duhet të durojmë edhe gjashtë muaj të tjerë. Në fund të dimrit do të jemi të sigurt” – u shpreh Speranza gjatë një interviste për gazetën italiane ‘La Repubblica’

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Si të pastrojmë këpucët e bardha, 8 mënyra të thjeshta me produkte shtëpiake

Këpucët e bardha janë pjesë e garderobë së të gjithëve pothuajse. Fatkeqësisht, meqenëse ato bëhen...

“EBA i ka bërë kërkesë zyrtare SHBA-së për avionët luftarakë F-35”

Emiratet e Bashkuara Arabe (EBA) të cilat pak kohë më parë nënshkruan marrëveshjen e "normalizimit" me Izraelin, thuhet se i kanë bërë...

COVID-19, rritje rekord e infeksioneve të reja në Europën Qendrore

Sllovakia ka thyer rekordin e saj për rritjen ditore në numrin e rasteve të COVID-19 për të katërtën ditë radhazi, duke raportuar...

Katari refuzon presidencën e radhës në Ligën Arabe

Katari ka refuzuar të marrë presidencën e radhës në Ligën Arabe nga e cila u tërhoq Palestina. Sipas rregullores...

Virusi i ri ‘Alien’ mund të vjedhë kredencialet nga 226 aplikacione duke përfshirë Facebook, Gmail, Snapchat

Një ekip i studiuesve të sigurisë IT nga ThreatFabric kanë zbuluar një lloj të ri malware Android që vjen me një gamë...