Daçiç: Njohja e Kosovës nuk është një proces i plotë

Mos i humb

KPK shkarkon nga detyra Shpresa Becaj

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka dhënë sot vendimin për ish-kryetaren e Gjykatës së Lartë Shpresa Becaj duke e shkarkuar nga detyra.

Itali: 40 emigrantë rezultuan pozitiv me COVID-19! Qytetarët në protestë, godasin me vezë Matteo Salvinin

Një protestë e dhunshme është shënuar në Mondragone të Italisë. Protestuesit e revoltuar nuk kanë ngurruar të hedhin vezë dhe ndaj kreut...

Kush është Jean Castex, kryeministri i ri i Francës dhe ‘rruga e re’ e Macron-it

Presidenti francez Emmanuel Macron tha se dorëheqja e qeverisë ishte e nevojshme për të hapur një “rrugë të re” për presidencën e...

Rusi, shkon në mbi 10 mijë numri i të vdekurve nga COVID-19

Numri i të diagnostikuarve me koronavirusin e ri (COVID-19) deri më tani në Rusi ka shkuar në 674.515, ndërsa bilanci i viktimave...

Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiç, u takua sot me ministrin e Jashtëm dhe Bashkëpunimin Ndërkombëtar të Burundit Alan Eme Njameti dhe tha se Serbia i ka borxh një falënderim të madh këtij shtetit afrikan që, “duke tërhequr njohjen” e pavarësisë së Kosovës, tregoi se ky proces nuk është përfunduar dhe se pozita e Serbisë mund të përmirësohet.

Daçiç tha se nota verbale e Burundit për tërheqjen e njohjes së Kosovës ishte “një tekst serioz politik” dhe se “ai shtet kishte një analizë të thellë të situatës dhe dha justifikim të jashtëzakonshëm ligjor për vendimin e tij”./Kosova Post/

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Kosovë : Vdesin edhe 6 persona në QKUK nga Covid-19

Qendra Klinike Universitare e Kosovës, përkatësisht klinikat e saj ku po trajtohen pacientët e prekur nga Covid-19 kanë njoftuar se gjatë ditës...

Hoti u bën thirrje grupeve parlamentare të mbajnë seancën për rishikim të buxhetit

Kryeministri Avdullah Hoti, u ka bërë thirrje grupeve parlamentare dhe deputetëve të Kuvendit të Kosovës që të gjendet një formë për mbajtjen...

Eurostat: Në dy muaj 140 mijë viktima, të përqendruara në 50 rajone

Sipas ‘Eurostat’, në vetëm dy muaj janë regjistruar 140 mijë viktima nga infeksioni I koronavirusit, të gjitha të përqendruara kryesisht në 50...

Irani merr një vendimin ndryshe për maskat , 2500 infeksione të reja

Presidenti i Iranit, Hassan Rohani deklaroi se të gjithë iranianët që nuk mbajnë maska, nuk do të kenë qasje në shërbimet shtetërore...

Australi, autoritetet fusin në karantinë 3000 banorë të Melburn-it

Përballë ringjalljes së infeksioneve të reja të shkaktuara nga Covid, në Melburn, në Australi, rreth 3000 persona i janë nënshtruar masave të...