Daçiçi: Nuk mund të thuhet se SHBA-ja është për ndryshim kufijsh!

112
0

Ministri i Jashtëm serb, Ivica Daçiç, beson se SHBA-ja do të mbështesë marrëveshjen e Beogradit dhe Prishtinës, dhe se tani është një moment i favorshëm për zgjidhjen e çështjes së Kosovës.

Ai, për mediat në Serbia tha se është kundër vazhdimit të dialogut derisa të mos hiqet taksa ndaj mallrave serbe, e vendosur nga vitin e kaluar.

I pyetur për idenë e ndryshimit të kufijve dhe se e kujt ishte ideja për një gjë të tillë, Serbisë apo SHBA-së, Daçiç tha se nuk kishte sinjal nga SHBA.

“Nuk mund të thuhet se Amerika është në favor të këtij parimi”, tha ai.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here