Debati/ Kryemadhi përplaset me Lubonjën për shkollimin e fëmijëve. Ja detaji që revoltoi kryetaren e LSI

Mos i humb

Sfidat e rihapjes së ekonomive mes rritjes së rasteve me Covid-19 në botë

Ndërsa numri i rasteve të koronavirusit në botë i afrohet shifrës 11.5 milionë, qeveritë janë duke ndeshur me vështirësi në lidhje me...

Kosovë : Nuk kalon projekt-rezoluta për dialog e propozuar nga LVV-ja

Më 31 vota për, 60 kundër dhe një abstenim nuk ka kaluar projekt-rezoluta e propozuar nga Lëvizja Vetëvendosje për dialogun me Serbinë.

Oficerët e policisë nën akuzë për korrupsionm ja si ndërtuan një skemë korrupsioni

Ardian B. është pronar i një dyqani të vogël në qytetin e Korçës, prej nga shet niseshte dhe pana për pastiçeritë si...

Rritja e temperaturave nuk do të frenojë COVID-19

Temperaturat e larta nuk do të ndihmojnë në ngadalësimin e përhapjes së koronavirusit të ri (COVID-19), sipas një eksperti.

Analisti Fatos Lubonja dhe Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi, debatuan në emisionin “Real story”, mbrëmjen e sotme.

Debati kishte të bënte me shkollimin e fëmijëve të Kryemadhitnë Londër.

Lubonja tha se klasa politike me këtë logjikë ka ecur, që “t’i çojmë fëmijët jashtë dhe këta të rrinë këtu”.

Kjo ka revoltuar Kryemadhin, e cila ka thënë se është e gabuar fakti që i fusim të gjithë në një kazan.

Pjesë nga debati:

Lubonja: Logjika që na çoi këtu ishte që “ne t’i çojmë fëmijët jashtë dhe këta të rrinë këtu”.

Kryemadhi: Fakti që i fusim të gjithë në një kazan, normal që njerëzit nuk dinë të dallojnë pastaj. Partitë politike kanë faj, edhe krerët e partive, edhe mediet, të gjithë kanë faj. Njerëzit duhet të dinë sa para janë shpenzuar nga ky vit, në këtë vit. Nuk ndjehem keq pse vajza ime shkollohet për matematikë në Londër, se kush do ma shkollonte këtu.

Lubonja: Po ç’lidhje ka kjo tani. Pse bën këtë lëmsh, po flasim për gjithë klasën politike.

Kryemadhi: Siç ke ndërtuar ti pallate te vila jote, kam ndërtuar edhe unë. Unë kam pas një mundësi, që ma kanë dhënë prindërit.

Lubonja: Atëherë mos u anko për Edi Ramën fare. Fol me Skënderin tani, se unë mbarova.

Kryemadhi: Makineria e propagandës është shumë e madhe, sa të mbyt. Unë nuk jam si Edi Rama, kam kontribuuar më shumë se ai, se kam qenë e sulmuar si bashkëshortja e Ilir Metës. Ndërsa Edi Rama ka kaq shumë vite në pushtet dhe askush nuk flet për koncesionet e tij.

Lubonja: Po pse tani u bënë ato, po kur ishe ti në pushtet.

Kryemadhi: Nga 2013-2015 qeverisja ka funksionuar në mënyrë perfekte.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Goditet banda shqiptare e vjedhjes së skafeve në Greqi

Goditet në Greqi një bandë shqiptarësh që vidhnin skafe. Operacioni i policisë greke u përqendrua në Patra, Agrinjo, Astako dhe Ksiromero Aitiloakarnania.

Meta kujton viktimat e masakrës së Srebrenicës: Të mos lejojmë më mizori të tilla në rajonin tonë

Presidenti i vendit, Ilir Meta, përmes një statusi në Facebook ka kujtuar sot viktimat e pafajshëm të masakrës së ndodhur 25 vite...

Joe Biden përshëndet rifillimin e bisedimeve Kosovë-Serbi

Ish-nënpresidenti amerikan Joe Biden ka përshëndetur vendimin e udhëheqësve të Kosovës dhe Serbisë për të rifilluar dialogun për normalizimin e marrëdhënieve mes...

Manastirliu: 10 rregulla për sezon turistik të sigurt

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu, nëpërmjet një postimi në facebook u ka bërë apel qytetarëve dhe turistëve të tregohen...

Në arrati për 15 vite pas vrasjes së kunatit, ekstradohet në Shqipëri i shumëkërkuari.

Ekstradohet nga Italia drejt Shqipërisë shtetasi Dritan Karaj, 39 vjeç, i shumëkërkuar nga drejtësia shqiptare, i dënuar me 19 vjet burg, për...