Deputeti i Nismës, Haxhi Shala kalon në AAK

Mos i humb

Protestat e dhunshme pas shpërthimit të 4 gushtit/ Policia shpërndan me gaz lotsjellës turmat, japin dorëheqjen 9 deputetë dhe 3 ministra

Situata aktuale në kryeqytetin libanez, Bejrutin por dhe në mbarë Libanin është shumë e vështirë. Kjo pasi shpërthimi i katër gushtit ka...

Vajza palestineze plagoset rëndë nga plumbi i forcave izraelite

Një vajzë palestineze sot u qëllua nga ushtria izraelite në shtëpinë e saj në qytetin Jenin, në veri të Bregut Perëndimor të...

Kryeinspektorja e ISHSH-së fiton luftën me Covid-19

Pas një muaji lufte në spitalin “Shefqet Ndroqi”, kryeinspektorja e Inspektoriatit Shtetëror Shëndetësor, Vjollca Braho e ka fituar betejën me koronavirusin.

Numri i qenve endacak kohët e fundit ëshë shumëfishuarë në komunën e Prishtinës .

Lëvizja për drejtësi Kodra e Trimave ngrenë shqetësimin për qenët endacakë që rrinë rrugve të lirshëm që turren njerëzve që ikin herët...

Deputeti i Kuvendit të Kosovës Haxhi Shala prej sot ka kaluar në partinë e Ramush Haradinajt, AAK.

Shala deri sot ishte pjesë e Nismës Socialedemokrate, por para pak minutave është lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj, i cili ka bërë të ditur ndryshimin partiak të Shalës.

Haradinaj u shpreh mirënjohës karshi Shalës, për angazhimin e tij në proceset e deritashme.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

‘Ka ende shpresë’, OBSH: Ta shtypim virusin

Organizata Botërore e Shëndetësisë, insistoi të hënën se ka ende shpresë për ta mundur pandeminë e koronavirusit, pavarësisht dhimbjes dhe vuajtjeve që...

Ministria e Jashtme turke publikon hartën e zonës së aktiviteteve të anijes Oruç Reis

Ministria e Punëve të Jashtme e Turqisë ka publikuar hartën e zonës në të cilën anija kërkimore sizmike Oruç Reis po kryen...

Mallrat serbe vërshojnë Kosovën

Pak kohë pasi u hoqën taksa e më pas edhe reciprociteti, tregu në Kosovë është vërshuar nga mallrat e Serbisë.

Hoti u kërkon institucioneve të sigurisë koordinim me KFOR-in

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka mbajtur një takim me drejtues të institucioneve të sigurisë, nga ku ka kërkuar koordinim me mekanizmat...

OFL “godet” në Fier, kush janë 4 të piketuarit e radhës

Në vijim të Operacionit Forca e Ligjit u janë nisur kërkesat me shkrim për vetëdeklarimin e burimeve të pasurisë, katër shtetasve.