Dështon sërish seanca ndaj dosjes “339”, mungojnë avokatët kryesorë dhe disa prej të akuzuarve

Mos i humb

Vitia: Në orën 15:00 do të shohim si të mënjanojmë kolonat e gjata në kohën e qarkullimit

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia ka deklaruar se janë duke u përgatitur të kemi mbi 1000 shtretër, edhe pse shpreson se mos...

Universiteti i Oksfordit kërkon vullnetarë për testimin e vaksinës kundër COVID-19

Universiteti i Oksfordit në Britani ka bërë thirrje për vullnetarë tek të cilët do të testohet vaksina e re e mundshme kundër...

Afganistan, gjatë sulmit të talebanëve humbin jetën 20 pjesëtarë të sigurisë

Gjatë sulmeve që talebanët i kryen në provincat Takhar dhe Zabul, Afganistan, kanë humbur jetën së paku 20 pjesëtarë të forcave të...

Turqia neutralizon 9 terroristë të YPG/PKK në Sirinë veriperëndimore

Forcat turke të sigurisë neutralizuan nëntë terroristë të PKK/YPG-së në veriperëndim të Sirisë, deklaroi të martën Ministria e Mbrojtjes Kombëtare (AA).

Është shtyrë sërish seanca paraprake për njërën prej pjesëve të dosjes “339”, e cila ka në total 15 persona të akuzuar.

Shkak për shtyrjen e seancës është bërë mungesa e disa prej avokatëve kryesorë dhe disa prej personave të akuzuar në këtë dosje.

Ata akuzohen për disa vepra penale, si “Trafikim i narkotikëve”, “Prodhimi dhe fabrikimi i lëndëve narkotike dhe psikotrope”, në bashkëpunim, në formën e posaçme të grupit të strukturuar kriminal, “Grupi i strukturuar kriminal”, “Kryerja e veprave penale nga organizata kriminale dhe grupi i strukturuar kriminal”, “Pastrimi i produkteve të veprës penale”, në bashkëpunim, “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”, në bashkëpunim.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Kosovë, rritet në 112 numri i rasteve të konfirmuara me COVID-19

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë (IKSHPK) ka konfirmuar se katër persona të tjerë janë diagnostikuar pozitiv me koronavirusin e ri (COVID-19),...

Turqia, i vetmi vend që ndihmon Shqipërinë me materiale shëndetësore kundër Covid-19

Fundjavën e kaluar mbërriti në Rinas nga Stambolli me “Air Albania” një sasi e re prej 8 tonësh pajisje të mbrojtjes personale...

Turqi, rritet në 214 numri i vdekjeve nga koronavirusi

Ministria e Shëndetësisë së Turqisë ka informuar se numri i vdekjeve në nga koronavirusi i ri (COVID-19) në vend është rritur në...

Pendarovski: Shpresoj të gjejmë zgjidhje me Turqinë për respiratorët

Pas mbledhjes së Këshillit të Sigurise së Maqedonisë së Veriut, presidenti Stevo Pendarovski është shprehur se beson që vendi i tij do...

Para mesnatës hiqet taksa 100 për qind, fillon reciprociteti me Serbinë

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, ka thënë se sot është një ditë e veçantë pasi që nga sot taksa 100 për qind...