Dhuratat e bukura që gruaja myslimane bëri për të gjithë fqinjët në prag të Ramazanit

Mos i humb

Kush janë 4 emrat që OFL iu kërkon deklarimin e pasurisë

Operacioni Forca e Ligjit, është ndalur sot ne Elbasan, ndërsa i ka kërkuar 4 ‘të fortëve’ që të deklarojnë pasurinë brenda 24...

Kurti: Kushtetuesja të interpretojë dekretin, e jo të vendos norma të reja

Derisa kanë mbetur edhe tri ditë kohë prej kur Gjykata Kushtetuese pritet të marrë vendim për kushtetutshmërinë e dekretit për mandatarin, kryeministri...

Suksesi i parë! Tryeza e Zgjedhores pranon propozimin e opozitës

Tryeza e reformës zgjedhore mësohet se ka pranuar propozimin e opozitës për shkurtimin e periudhave zgjedhore. Zgjedhjet do të...

Kina e trajtoi koronavirusin sikurse BRSS-ja Çernobilin

Këshilltari për Siguri Kombëtare i Shtëpisë së Bardhë, Robert O’Brien e ka krahasuar mënyrën sesi e ka trajtuar Kina situatën me koronavirusin,...

Myslimanet në mbarë botën janë duke shënuar muajin e shenjtë të Ramazanit.

Sezoni i agjërimit gjatë muajit të nëntë të kalendarit islamik ka filluar.

Ramazani nuk përfshinë vetëm mos-ngrënien dhe mos-pirjen për disa orë, por në Ramazan preferohet që të bëhen sa më shumë vepra të mira, që bamirësia të jetë gjithnjë në rritje dhe të gjithsecili të jetë versioni më i mirë i vetes.Por një nënë u kujdes që në mënyrë shumë bujare të krijojë disa dhurata fantastike për fqinjtë e saj.

Ajo paketoi ushqime e gjëra të ndryshme duke i bërë bashkë e duke ia dhuruar fqinjëve.Samira Ansari nga Kanada realizoi paketimet e ëmbla në pritja të Ramazanit, e ku nuk mungoi edhe një shkrim në të.

“Allahu iu bekoftë ju dhe familjen tuaj gjatë gjithë këtij muaji të bukur që mund të na dhurojë mundësinë për të bërë vepra më të mira”, shkroi ndër të tjerash ajo.

  

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

VV nis peticion për zgjedhje të reja, paralajmëron veprime në seancën e votimit të qeverisë

Vetëvendosje ka mbajtur sot një konferencë për media, ku kanë bërë të ditur hapat e ardhshëm që do të ndërmarrin pas verdiktit...

Vasili: Asnjë lëshim Rilindjes për vjedhjen e zgjedhjeve!

Refuzimi nga Rilindja i propozimit të Opozitës së Bashkuar, i cili garanton votën e lirë, eviton mbushjen e kutive të votimit si...

Maqedoni e Veriut, 5 të vdekur dhe 35 raste të reja me COVID-19

Ministria e Shëndetësisë njoftoi se në 24 orët e fundit u regjistruan pesë raste të vdekjes nga virusi, me çka numri i...

Zvicër: 15 miliardë franga shtesë për sigurimin e të papunëve

Këshilli Federal i ka propozuar Parlamentit një 15 miliardë franga shtesë në funksion të sanimit të tejkalimit të dëmeve të shkaktuara nga...

Qytetarët të kënaqur me punën e Osmanit e Kurtit, bie besueshmëria te presidenti

Qytetarët e Kosovës kanë kthyer besimin në institucionet e vendit sidomos në Qeveri e Kuvend. Kështu tregojnë gjetjet e anketës së Pulsit...