Djathë i Bardhë Furre me Vaj Ulliri dhe Spec Djegës

Mos i humb

Zvicër: Kompensimi për humbjen e fitimit nga masat kundër koronavirusit

Duke filluar nga 20 marsi 2020, Këshilli Federal ka ndërmarrë një numër masash për të zbutur pasojat ekonomike të përhapjes së koronavirusit...

Në Spanjë vetëm 5% e popullatës ka zhvilluar antitrupa! Ekspertët: Imuniteti i tufës i paaritshëm

Sipas një studimi të kryer nga një grup shkencëtarësh në Spanjë dhe i botuar në revistën shkencore ‘The Lancet’,  për të arritur...

Maqedonia e Veriut janë regjistruar 173 raste pozitive dhe 15 viktima me covid-19 gjatë 24 orëve të fundit

Maqedonia e Veriut ka regjistruar sot numrin e vdekjeve më të madh nga COVID-19 që nga fillimi i pandemisë. 15 viktima janë...

Francë: Dorëhiqet nga posti Kryeministri Edouard Philippe

Kryeministri francez Edouard Philippe ka dhënë sot dorëheqjen, e cila është pranuar nga Presidenti Emmanuel Macron Philippe e kishte...

Përveç sallatave, pjatave kryesore dhe ëmbëlsirave, tavolina do pasuruar edhe me disa receta të shijshme.

Këto specialitete luajnë rolin e antipastave apo mesoreve për t’i dhënë më shumë shije tryezës.

AgroWeb.org ju sugjeron që të provoni djathin pikant të pjekur në furrë.

Kjo recetë është perfekte për të shoqëruar çdo pjatë duke e bërë zgjidhjen perfekte për çdo rast.

Përbërësit

700g djathë i bardhë

Vaj ulliri

1 spec i kuq djegës

Rigon

Piper i zi

Përgatitja

Pika kyçe e kësaj recete është pikërisht përzgjedhja e djathit.

Ai që duhet të përdorni është djathi i lopës apo i deles, pasi gjithçka lidhet me nivelin e yndyrës.

Duke qenë se djathi do të piqet në furrë ai ka nevojë për yndyrë në mënyrë që të qëndrojë i butë dhe të mos thahet.

Pasi të keni përzgjedhur djathin mund të vazhdoni me hapat e thjeshtë të recetës.

Merrni një tavë jo shumë të madhe dhe spërkateni atë me vaj ulliri.

Mundohuni që të krijoni një shtresë të mjaftueshme pasi djathi nuk duhet të ngjitet në fundin e tavës.

Nëse nuk keni tavë balte mund të përdorni qelqi ose edhe metalike, vetëm duhet të tregoni kujdes gjatë pjekjes.

Vendosni djathin në tavë dhe spërkateni me vaj ulliri, spec djegës të cilin e keni grirë imët, piper të zi.

Rigonin ruajeni për në fund pasi nëse digjet ai i jep një shije të hidhur djathit duke e prishur recetën.

Futeni tavën për t’u pjekur në furrë të ngrohur me 180-200 gradë dhe lëreni për 15-20 minuta.

Kur të shihni që sipërfaqja e djathit ka marrë një ngjyrë të artë është koha për ta larguar djathin nga furra.

Zakonisht kjo recetë shërbehet e ngrohtë ashtu siç është në tavë.

Por nëse dëshironi mund ta vendosni edhe në një pjatë, por sigurohuni që ta spërkatni me lëngun e mbetur në tavë.

Tani mjafton që ta shijoni me të dashurit tuaj për më shumë shije gjatë vakteve në familje.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Disa kantone shkojnë një hap më tej: Nuk lejojnë mbi 100 veta në klube

Kantonet Bazel-Stadt, Basel-Landschaft, Aargau dhe Solothurn kanë forcuar rregullat ndaj virusit korona. “Për të mbajtur nën kontroll përhapjen lokale...

Kthyen lokalin në bazë për shpërndarjen e kokainës e kanabisit, arrestohen dy vëllezër në Tiranë

Policia ka finalizuar sot operacionin e koduar “SHOCK”, i zhvilluar nga Sektori për Hetimin e Narkotikëve në Drejtorinë Vendore e Policisë Tiranë,...

Zvicër : Janë regjistruar 129 raste të reja me Covid-19 gjatë 24 orëve të fundit .

Në Zvicër dhe Lihtenshtajn, brenda ditës së fundit janë raportuar 129 infeksione të reja me koronavirus. Kjo do të thotë që numri...

Procedohen penalisht 4 persona në Durrës shisnin telefona pa lincensa.

Katër tregtarë në Durrës janë proceduar penalisht pasi shisnin telefona e aksesorë të tjerë pa licencë dhe dokumentacion përkatës.

Serbi : Vuçiç tërhiqet nga planin për vendosjen e orës policore në vend

Presidenti serb Aleksandar Vuçiç u tërhoq nga plani për të zbatuar një bllokim të dytë mes rritjes së rasteve të koronavirusit, pasi...