Dosja 184, Vasili paralajmëron PS e Markun:Do ketë patjetër shtator

Mos i humb

Tragjedia në Bejrut, Këshilli i Ambasadorëve Shqiptarë: Të trishtuar për këtë ngjarje, jemi pranë popullit libanez

Këshilli i Ambasadorëve Shqiptarë shpreh ngushëllime për ngjarjen tragjike të ndodhur në Bejrut të Libanit, ku nga shpërthimi i fuqishëm në port...

Shpërthim koronavirusi në Spitalin Hygeja në Tiranë, disa infermierë dhe pacientë të prekur

Spitali Hygeja në Tiranë duket të jetë kthyer në një vatër infe ksioni sa i takon Covid 19. Burime bëjnë me dije...

Dymbëdhjetë vjet nga Lufta Gjeorgji-Rusi

Kryeministri i Gjeorgjisë, një shtet në rajonin e Kaukazit, Giorgi Gakharia, në 12-vjetorin e Luftës mes Gjeorgjisë dhe Rusisë, ndryshe e njohur...

“I përfshirë në një sulm ndaj një xhamie”, Irani arreston liderin opozitar

Autoritetet në Iran thanë se kanë arrestuar liderin e një grupi opozitar, me bazë në SHBA, nën dyshimet se ka qenë i...

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili, ka reaguar pas vendimit të Prokurorisë së Krimeve të Rënda për të shpallur moskompetencë për dosjen e bujshme “184” të përgjimit të zyrtarëve të PS në zgjedhjen e votave, duke e dërguar këtë dosje për hetim në Dibër.

Në një dalje për media, Vasili tha se Prokuroria ka shpërdoruar detyrën dhe është përpara akuzës. Sipas tij, dosja “184” është mbyllur qëllimisht, në mënyrë që zyrtarët e PS t’i shpëtojnë drejtësisë. Por, Vasili paralajmëroi socialistët dhe Prokurorinë se nuk shpëtojnë dot, pasi do ketë patjetër një shtator.

“Në këtë batërdi të jashtëzakonshme janë përfshirë ministra, drejtorë, policë, e tërë horrat e PS që vjedhin vota. Kjo Prokurori është në kushtet e plota të shpërdorimit të detyrës. Prokuroria sot është përpara akuzës. Bëri bllokimin e dosjes “184”. E kanë mbyllur qëllimisht. Në Shqipëri nuk funksionon Reforma në Drejtësi dhe pjellat e kësaj reforme të kapur po mbyllin dosjet.

Çdo gjë e qytetarëve është e rrezikuar. Zyrtarët e dosjes “184” nuk i prek më njeri. Por ata nuk shpëtojnë dot, e nëse shpëtojnë deri nga fundi i verës, do ketë patjetër një shtator”, theksoi Vasili.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Sot në Gjermani filloi testimi i detyruar i udhëtarëve.

Siç ishte paralajmëruar, sot në Gjermani ka filluar testimi i detyruar për koronavirus për të kthyerit nga zonat e rrezikut. Qindra njerëz...

Libani apelon për mbështetje të vendeve arabe pas shpërthimit

Presidenti libanez, Michel Aoun, u bëri thirrje vendeve arabe të mbështesin Libanin, pas shpërthimit masiv në Portin e Bejrutit.

Humb jetën gruaja e ambasadorit holandez që u plagos në shpërthimin në Bejrut

Ka humbur jetën Hedwig Waltmans-Molier, gruaja e ambasadorit të Holandës në Bejrut Jan Waltmans, e cila ishte plagosur rëndë në shpërthimin që...

Rritet ndjeshëm numri i të infektuarve me Covid19 në Itali, 552 raste të reja në 24 orët e fundit

Është rritur ndjeshëm numri i personave të infektuar me Covid19 në Itali. Sipas informacioneve zyrtare, në 24 orët e fundit ka pasur...

Irani regjistron 132 vdekje të reja nga COVID-19

Me 132 vdekjet e regjistruara gjatë 24 orëve të fundit nga koronavirusi i ri (COVID-19), në Iran është rritur në 18.264 numri...