Dosja e bujshme “Toyota Yaris”, Gjykata e Tiranës zbut masën për 6 të dyshuarit, lirohen 4 të arrestuarit

Mos i humb

Google do të ndjekë nëse njerëzit qëndrojnë në shtëpi

Google ka njoftuar se do të publikojë të dhënat për vendndodhjen për të treguar nëse njerëzit i përmbahen këshillës "Qëndro në shtëpi",...

Britani, 13 të vdekur në shtëpi kujdesi, dyshohet për COVID-19

Trembëdhjetë banorë të moshuar të një shtëpie të kujdesit në Skoci kanë vdekur brenda një jave gjatë shpërthimit të koronavirusit të ri,...

SHBA dërgon F-35 në Detin e Filipineve në mision stërvitor

Korpuset Detare të SHBA-së kanë vendosur një numër të paspecifikuar të avionëve luftarakë të avancuar F-35 të armatosur me bomba lazeri në...

Vdes në punë saldatori i pusit të naftës në Kuçovë, arrestohet shefi i ndërmarrjes

Një saldator i moshës 60-vjeçare ka humbur jetën ditën e djeshme teska punonte në një pus nafte në Kuçovë.

Gjykata e Tiranës ka ndryshuar sot masën e sigurisë për 6 personat e dyshuar të rastit të bujshëm “Toyota Yaris”, që u kapën në Portin e Durrësit, në qershor të vitit 2018, me 3.4 milionë euro.

Gazetarja Klodiana Lala raporton për “BalkanWeb” se është vendosur “Detyrim Paraqitje” për kushërinjtë e shpallur në kërkim ndërkombëtar, Elvis dhe Alfred Vladin, si dhe për katër të tjerët, biznesmenin Alban Mollaymeri, Agim Çekajn, Klevis Cani dhe Edi Lika, që ndodheshin në paraburgim.

Kjo çështje ka bërë një ping-pong procedurial. Fillimisht nisi hetimi nga Prokuroria e Durrësit, më pas çështja kaloi te Krimet e Rënda, për sa kohë që ndaj personave të dyshuar rëndonte akuza e pastrimit të parave. Por, pak ditë para se Krimet e Rënda të shkriheshin me krijimin e SPAK, çështja kaloi te Gjykata e Tiranës, e cila rrëzoi akuzat për grup kriminal.

Për këtë arsye, sot Gjykata e Tiranës vendosi të zbusë masën e sigurisë për personat e dyshuar, duke liruar nga paraburgimi 4 të arrestuarit.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

SHBA, numri i të vdekurve nga COVID-19 tejkalon shifrën 11.000

Sipas të dhënave të Universitetit amerikan Johns Hopkins, numri i të vdekurve nga koronavirusi i ri (COVID-19) në SHBA është rritur në...

Italia raporton 604 vdekje nga COVID-19, ulet numri i infektimeve

Italia ka njoftuar 604 raste të reja të vdekjeve nga koronavirusi i ri (COVID-19), duke e çuar numrin e përgjithshëm të vdekjeve...

Turqi, numri i vdekjeve nga COVID-19 rritet në 725

Turqia ka konfirmuar mbi 76 raste të vdekjeve nga koronavirusi i ri (COVID-19) në 24 orët e fundit, duke e çuar në 725...

Kontingjenti i parë me ndihma mjekësore nga Turiqa mbërrin nesër në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë, përmes një njoftimi zyrtar, ka bërë të ditur se të mërkurën më 8 prill 2020, në Aeroportin Ndërkombëtar “Adem...

COVID-19: Pas 76 ditëve Kina heq bllokimin në Wuhan

Pas 76 ditëve Kina ka hequr bllokimin në qytetin Wuhan, që ishte imponuar për të luftuar pandeminë e koronavirusit të ri (COVID-19).